Finále PVM 1. zápas, neděle 11.03.2018, 18:00

HC ChrudimHC Chotěboř

10:2 (3:0 4:2 3:0)
Zdeněk Formánek | | A-tým

Chrudim zabrala a rozstřílela Chotěboř!

Chrudimští vstoupili do zápasu aktivně a odměnou za to jim byl vedoucí gól kapitána Václava Nováka, který se v následné skrumáži před brankářem Peškem nejlépe zorientoval. A zanedlouho se domácí tým radoval podruhé, když Kalous v přesilovce domácích po nahrávce Nováka propálil vše co mu stálo v cestě.

HC Chrudim:

Cvrček – Pilař, Hudec, Burkoň, Budinský, Klement, Kalous – Polák Jiří, Polák Jan, Dobiaš, Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček, Seidler, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch

HC Chotěboř:

Pešek Matěj - Vácha, Mendl, Krejčí, Ludvík Jakub - Eis, Svoboda, Dvořák, Žemlička, Vlček, Hlídek, Hospodka, Kraučuk, Činčila B.

Branky a asistence: 3:36 Novák (Haltuch), 9:20 Kalous (Novák), 9:37 Hlídek (Kišš), 21:59 Koreček (Cvrček), 24:48 Seidler (Kišš), 27:20 Budínský (Plch), 29:24 Plch (Burkoň, Budínský), 51:24 Dobiaš (Kišš), 52:29 Seidler (Štěpánek, Cvrček), 54:04Plch (Haltuch, Novák) - 28:52 Hlídek (Hospodka), 33:26 Dvořák

Vyloučení: 6:6
Využití: 2:1
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Doležal- Veverka, Souček

Diváci: 154

Komentář

Krátce poté zatáhl do třetiny puk Kišš a nádherně předložil před branku Janu Polákovi, který se z této pozice nemýlil. Tyto tři zásahy ovšem Chotěboř nepoložili a domácí tým od snížení zachránilo břevno Cvrčkovy branky, když hosté velmi dobře sehráli přečíslení tři na dva. Při vyloučení Jiřího Plcha potom Chotěboř ještě několikrát zahrozila, přesto šla Chrudim do šaten s tříbrankovým náskokem. Ve druhé třetině se zápas definitivně rozhodnul, protože chrudimští korunovali svůj povedený výkon i góly. Ve 22. minutě po vyhraném buly střílel Karásek a z dorážky byl úspěšný Koreček. Vzápětí měli hosté výhodu přesilové hry, svoji šanci ovšem nezužitkovali, tak je ihned po svém návratu trestal Seidler, kterého výborně uvolnil Kišš. Chvíli na to měl velkou šanci Karásek, kterého ovšem Pešek vychytal, ale proti nálednému nájezdu Budínského byl ovšem už krátký. I hostující tým se gólu dočkal, když se prosadil po nahrávce Hospodky Hlídek. Jenže jejich radost netrvala dlouho, protože Plch po náhravce Nováka velmi rychle využil přesilovou hru. Poměrně tvrdý zápas v tuto chvíli přinesl vyloučení Dobiáše, Klementa, Jiřího Poláka a převahu hráčů na ledě zvládla Chotěboř využít ke vstřelení druhého gólu, jehož autorem byl Dvořák. I přesto v této části hry Chrudim dominovala a ještě několik jejich šancí hostující gólman Pešek vychytal.
Ve stejném stylu začali naši hráči i poslední dějství a tutovky Jana Poláka či Seidlera volaly po dalších zápisech. Toho však nemuseli domácí litovat. V 52. minutě totiž Kišš krásnou zadovkou uvolnil Dobiáše a ten se přesnou střelou do šibenice nemýlil. A za minutu bylo ještě veseleji, když nájezd dvojice Seidler - Štěpánek zakončil pěkným blafákem druhý jmenovaný hráč. Domácí diváci se dožadovali desítky a jejich přání jim splnil Plch po výborné souhře s Haltuchem a Novákem. Díky zodpovědnému a bojovnému výkonu všech hráčů, který podpořil spolehlivým výkonem brankář Dominik Cvrček, se Chrudim ujala ve finále Poháru Vladimíra Martince vedení jedna nula na zápasy.