Pohár V. M. - 1. semifinále, středa 28.02.2018, 18:30

HC ChrudimBK Havlíčkův Brod "B"

4:3 (2:0 0:0 2:3)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim se proti B-týmu Bruslařů protrápila k vítězství a v sérii vede 1:0

Chrudimští hokejisté nastoupili po vyřazení z play-off do semifinále Poháru Vladimíra Martince a proti juniorce Havlíčkova Brodu předvedli výkon, který není hoden ani této soutěže "neúspěšných". Chrudim prohrála na střely všechny tři třetiny, celkově jednoznačně 25:40 a může děkovat pouze brankáři Chalupovi, že se v sérii hrané na dvě vítězství ujala vedení 1:0. Lídr základní části bude mít v neděli v Kotlině plné ruce práce, aby se semifinále do Chrudimi už nevrátilo.

HC Chrudim:

Chalupa - Burkoň, Klement, Seidler, Brožek, Kalous, Pilař, Hudec - Dobiáš, Novák, Plch - Kišš, Polák Jan, Haltuch - Karásek, Polák Ondřej, Koreček - Cvrček

BK Havlíčkův Brod "B":

Folvarský - Kohout, Rubner, Křížek, Krejčí, Motl, Bancíř, Pecen - Adam, Piskač, Přibyl J., Přibyl M., Cejpek, Beran, Homola

Branky a asistence: 2. O. Polák (Karásek), 16. Jan Polák (Seidler, Koreček), 53. Novák (Karásek), 53. Cvrček (Pilař) - 51. Piskač (Homola, Cejpek), 52. Přibyl J., 60. Kohout (Beran, Cejpek)

Vyloučení: 6:2 + Kišš 10 minut OT
Využití: 0:1

Střely: 25:40
Rozhodčí: Kolář - Škorpil, Gregar

Diváci: 55

Komentář

Chrudim vstoupila do utkání šťastnou trefou Ondřeje Poláka už ve druhé minutě, ale další pasáž první třetiny patřila soupeři. Domácí držel brankář Chalupa. Toho nejdříve v sedmé minutě zachránila tyč po střele Krejčího a chvíli poté vychytal únik Piskače. V 16. předvedli Chrudimští pohlednou kombinaci na jejímž konci stál Jan Polák a přidal druhou branku. Hráči Havlíčkova Brodu měli několik dobrých příležitostí na snížení, ale vždy ztroskotali na Chalupovi.

Ve stejném duchu se nesla i druhá třetina. Hosté se jenom během jediné přesilové hry dostali hned čtyřikrát před domácího gólmana, ten však výbornými zákroky držel čisté konto.

Kapituloval až na začátku druhé poloviny třetí třetiny, kdy v početní výhodě zužitkoval přesnou přihrávku skrz brankoviště Piskač. Uběhlo jen pár sekund a nikým neatakovaný J. Přibyl vyrovnal. Radost Bruslařů však netrvala ani minutu a inkasovali potřetí, trefil se Novák. Za dalších čtyřicet sekund skóroval poprvé po dlouhé pauze zaviněné zraněním David Cvrček a hned to byla trefa vítězná. Hosté totiž v power-play 13 sekund před závěrečnou sirénou upravili na rozdíl jediné branky.

Za zmínku stojí fakt, že utkání sledovala i na chrudimské poměry ostudná návštěva 55 diváků a ne všichni navíc vydrželi středeční podívanou až do konce. Nedostavili se ani tradiční bubeníci, a tak utkání hrané takřka v komorní atmosféře a před prázdným hledištěm připomínalo spíše zápas meziokresního přeboru a ne bitvu o finále Poháru nesoucího jméno jedné z legend Československého hokeje.