Čtvrtfinále - 3. zápas, neděle 11.02.2018, 18:00

HC ChrudimHC Litomyšl

2:4 (1:0 0:1 1:3)

Chrudim byla dvě minuty od vítězství. Ve středu bude odvracet vyřazení!

Chrudimští hokejisté se přesvědčili jak krutý může být hokej. Od poloviny do té doby naprosto vyrovnaného zápasu začali svého čtvrtfinálového soupeře přehrávat a z místy drtivého tlaku dokázali v 53. minutě vstřelit vedoucí branku. Další šance však spálili a Jiskra dvě minuty před koncem v power-play vyrovnala. Jednadvacet sekund poté navíc skóre otočila. Pojistku pak její hráči přidali do prázdné chrudimské branky. Litomyšl jde tak v sérii do vedení a Chrudimské čeká ve středu na tamním ledě bitva o přežití.

Sestava: Ament - Burkoň, Budinský, Klement, Seidler, Brožek, Mlejnek - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Cvrček, Polák Jan, Polák Jiří, Polák Ondřej

Branky: 10. Kišš, 53. Burkoň - 26. Musil, 58. Voříšek, 59. Barkóci, 60. Dvořák

Vyloučení: 7:4, navíc Vomočil (LIT) 5 min + OK
Využití: 1:1
Střely: 36:28

Rozhodčí: Kratochvíl - Holeček, Kis

Diváků: 298

Chrudim šla do vedení v přesilové hře v polovině první třetiny, když si Kišš najel s pukem mezi kruhy a propálil Kalouska. Litomyšl vyrovnala rovněž v početní výhodě ve 26. minutě. Oba týmy nabídly třem stovkám diváků poměrně slušnou porci šancí a s přibývajícím časem byly převážně ty chrudimské více než stoprocentní. Překonat hrdinu Litomyšle Kalouska byl pro ně ale obrovský problém. Vyzrál na něj až sedm minut před koncem střelou od modré Burkoň. Zdálo se, že Chrudimští pro sebe veledůležité vítězství urvou. Jenže hosté se odhodlali k power play a Chrudim zažila 30 sekund hrůzy. Na 2:2 srovnal Voříšek a chvíli po něm rozjásal fanoušky Litomyšle Barkóci. Gólová Dvořákova jistota do opuštěné domácí klece definitivně pohřbila chrudimské naděje. Jiskra se tak s obrovskou porcí štěstí ujala vedení v sérii. Co se dá dělat, štěstí přeje připraveným a hokejisté ze Smetanova města jsou na play off připraveni výtečně. Ve středu se pokračuje v Litomyšli a Chrudimské čeká bitva o prodloužení čtvrtfinálové série.