Nadstavba, neděle 14.01.2018, 17:00

HC ChoceňHC Chrudim

0:3 (0:1 0:0 0:2)

Chrudim se proti Chocni střelecky trápila

Chrudimští nastoupili proti torzu domácího Spartaku v plné síle a od první do poslední minuty na ledě kralovali. Na choceňského Josku vyslali 63 střel, ale hrdina večera přiváděl chrudimské hráče k šílenství. Chytil i trestné střílení, a když už byl překonán, pomohla mu třikrát tyč. Choceň tak ještě devět minut před koncem držela naději na vyrovnání. Až branky Novotného a Dobiáše přinesly potřebné uklidnění a záruku zaslouženého tříbodového zisku.

HC Choceň:

Joska - Pilař L., Voříšek, Vacek, Jehlička - Zavřel, Solnička, Král, Kopečný, Pilař M., Lichtag, Kajsrlík, Hricuš

Ament - Pilař, Hudec, Burkoň, Machač, Budínský, Urban, Kalous - Polák Jan, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák Ondřej

Branky a nahrávky: 3. Štěpánek (Novotný, Machač), 51. Novotný (Brožek), 60. Dobiáš (Novák)

Rozhodčí: Kolář - Kalina, Kalus

Vyloučení: 9:6 + Voříšek 5 minut + TH
Využití 0:2

Střely na branku: 15:63

Diváci: 384

Do první slibné šance utkání se sice dostal domácí Solnička, ale to byla na poměrně dlouhou dobu jediná možnost Choceňských na překonání chrudimského Amenta. Hosté převzali kontrolu nad pukem a podpořeni přesilovou hrou odstartovali kanonádu. Joska odolával, ale na zakončení Štěpánka ve třetí minutě nedosáhl. Chrudim byla i nadále velmi aktivní, ale na strážci domácí svatyně si postupně vylámali zuby snad všichni hostující hráči. Chrudimští první třetinu doslova ovládli a poměr střel 23:4 z jejich pohledu to jen potvrdil.

I druhou třetinu odstartovala velkou šancí Choceň, když pozice Kopečného v přesilové hře 5 na 3 byla jednoznačně gólová, ale domácí útočník přestřelil. Chrudim se do tempa dostávala pomaleji než v první třetině, ale zhruba od poloviny druhé části už opět zatlačila domácí do obrany. V 11. minutě měla dobrou příležitost k navýšení skóre. Choceňští faulovali a v ponechané výhodě byl navíc zahákován do šance najíždějící Novotný. Chrudim tak měla výhodu přesilové hry a ještě předtím trestné střílení. To se však Novotnému příliš nevyvedlo a v přesilové hře Chrudimští dál zvyšovali domácímu brankáři procenta úspěšnosti.

Dalo by se říci, že už skoro podle tradice, měli první gólovou šanci v poslední třetině domácí. Voříšek ale neproměnil a hra se opět nastěhovala před Josku. Ten předváděl místy neskutečné zákroky a ještě v 51. minutě držel šance domácích na slibný výsledek na poměrně vysoké úrovni. Pak ale byla spravedlnost vyslyšena a Novotný střelou zpoza obránce přidal nesmírně důležitý druhý gól. Dvanáct sekund před koncem uzavřel brankový účet Dobiáš. Chrudim odehrála dobrý zápas a po zaváhání České Třebové v Hlinsku vede tabulku o tři body.