Nadstavba, středa 10.01.2018, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Chrudim

5:2 (1:0 0:0 4:2)

Chrudim odjela z Moravské Třebové s prázdnou

Chrudimští hokejisté podruhé za sebou ztratili, když v Moravské Třebové nestačili na domácí Slovan. Přestože prohrávali po dvou třetinách pouze o jedinou branku a na začátku třetí části dokonce vyrovnali, byli po celý zápas horším týmem a jejich náskok na první příčce se smrsknul na jediný bod. V neděli je navíc čeká další těžký zápas, když zajíždějí na led Chocně.

HC Slovan Moravská Třebová:

Galuška - Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík - Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Prokop, Muselík, Čikl, Aulehla, Pavlovský

Cvrček - Hudec, Burkoň, Budinský, Urban, Kalous - Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák

Branky a asistence: 9. Kovařík (Augustin), 44. Langr (Muselík), 45. Řehulka (Hradil, Čikl), 54. Langr (Faltus, Čikl), 60. Augustin – 43. Plch ( Dobiáš, Kalous), 54. Brožek ( Novotný)

Vyloučení: 6:8 + Augustin 10 minut OT
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Rozhodčí: Kratochvíl – Bohuněk, Říha
Střely: 43:24

Diváci: 284

Tradiční nápor domácích hned od úvodního hvizdu se tentokrát nekonal a naopak to byli Chrudimští, kdo v prvních minutách hýřil aktivitou. Ti si vybojovali i přesilovou hru, kterou ale Slovan téměř ukázkové ubránil a v plném počtu pak vrhl všechny své síly do útoku. V deváté minutě za to byli jeho hráči odměněni. Cvrčka nejdříve zachránila tyč, ale v pokračující akci už byla střela Kovaříka přesná. Tempo hry i nadále určovali domácí hokejisté a Chrudim se před branku Slovanu dostávala jen výjimečně.

Druhá část nabídla téměř stejnou podívanou jako ta první s tím rozdílem, že i Chrudim začala být směrem dopředu nebezpečnější. Šance Korečka, Karáska nebo Ondřeje Poláka však zůstaly nevyužity. Dozadu to byla ale pořád stejná písnička. Chyby v rozehrávce, po kterých soupeř pravidelně vyrážel na Cvrčka v přečíslení, zbytečná vyloučení a v nich ztráta sil. Přesto Chrudimští v této třetině neinkasovali.

Pár sekund po začátku třetí třetiny spálil tutovku Čikl, když z dvou metrů minul prázdnou bránu. A mohlo ho to mrzet, protože na konci 43. minuty hrál jeho tým v šesti a navíc fauloval Augustin. Chrudim tak měla téměř minutu dlouhou výhodu dvou hráčů v poli. V ní sice napálil Kalous puk pouze do tyčky, ale Plch ho dokázal pohotově dopravit za Galuškova záda. Radost Chrudimských však měla pouze jepičí život. Půl minuty poté totiž předvedli další ze svých chyb na modré, kterou zdárně podpořil špatným vyjetím Cvrček a Langr byl možná sám udiven, jak snadno ke gólu přišel. Za další minutu využil přesilovou hru Řehulka a bylo po všem. Na ledě kralovali domácí hokejisté a byť na jejich čtvrtou branku z 54. minuty obratem odpověděl Brožek, nebyl o vítězství Slovanu pochyb. Ten ho potvrdili pátým zásahem do prázdné klece při chrudimské power play.

Domácí zvítězili zcela zaslouženě, přestříleli Chrudimské jednoznačně 43:24 a v utkání navíc třikrát trefili tyč. Chrudim nyní zajíždí na horký choceňský led, kde naposledy padla v prodloužení, s jasným cílem - naplno bodovat.