HC Ledeč nad SázavouHC Chrudim

1:12 (0:5 1:2 0:5)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim splnila povinnost a je opět v čele!

Chrudimští hokejisté podle očekávání zvítězili na ledě posledního celku tabulky vysoko 12:1 a díky zaváhání Chotěboře v České Třebové vedou o skóre tabulku Krajské ligy. Chrudim soupeře z Vysočiny, který nastoupil pouze se dvěma obránci - jedním z nich byl jednapadesátiletý hokejový nezmar Pavel Zmrhal, přestřílela jednoznačně 49:13. Chrudimští tak dobře "potrénovali" na nedělní derby v Hlinsku.

HC Ledeč nad Sázavou:

Sochor (od 53. Březina) - Zmrhal, Zigmund - Cíp, Vantuch, Bambula, Štěpán, Krajíček, Hubert, Brýdl, Bernard, Blažek, Procházka, Sádlo

HC Chrudim:

Chalupa - Mlejnek, Budínský, Seidler, Urban, Klement, Kalous, Burkoň - Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Brožek

Branky: Bambula - 2x Polák O., 2x Kalous, 2x Dobiáš, Štěpánek, Karásek, Mlejnek, Polák Jan, Novák, Budínský

Komentář

Zápas v Ledči měl jasného favorita a ten svoji roli od první do poslední minuty jednoznačně plnil. Na první branku se přesto čekalo téměř šest minut než Ondřej Polák zužitkoval přesnou přihrávku Karáska zpoza branky. V 11. minutě ujel v oslabení Kalous a přidal druhý gól. S dorážkou střely Kišše byl poté úspěšný Karásek. Domácí v 17. minutě nejdříve z ojedinělého útoku trefili tyč, aby do přestávky ještě dvakrát inkasovali. Trefili se Štěpánek a Mlejnek.

Nečekaně vyrovnaná druhá třetina přinesla pouze tři branky. Na dvě hostující (Kalous, Dobiáš) odpověděl domácí Bambula ve 39. minutě jediným přesným zásahem Ledče v utkání.

Ve třetí části, kterou Chrudimští vyhráli na střely 24:5, dominoval už jen jeden celek. Od modré se přesně trefil Budínský a naopak z velké blízkosti přidal devátý gól Ondřej Polák. V 53. minutě předvedl ukázkový blafák při zakončení Dobiáš a jedenáctá branka padla po parádní akci na jeden dotek, na jejímž konci stál Novák. Gólový účet uzavřel Jan Polák, jehož zakončení si do vlastní branky srazil Zmrhal.