neděle 26.11.2017, 18:00

HC ChrudimHC Slovan Moravská Třebová

6:7 pp (4:1 0:3 2:2)

Chrudim bere z gólové přestřelky pouze bod

Po šesti zápasech na kluzištích soupeřů se hokejisté Chrudimi představili konečně na svém stadionu a hned nabídli fanouškům nepříliš často vídanou přestřelku. Po první třetině měli přitom Chrudimští našlápnuto ke třem bodům, vedli 4:1. Jenže bojovný soupeř během druhé třetiny skóre vyrovnal a na začátku té třetí dokonal velkolepý obrat. Chrudim dokázala ještě dvakrát zareagovat na góly soupeře a vynutit si prodloužení, bohužel stejně jako v Třebové České i s tou Moravskou inkasovala rozhodující branku v oslabení.

Cvrček - Pilař, Mlejnek, Budínský, Seidler, Urban, Klement, Kalous, Burkoň, Hudec - Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Jiří

HC Slovan Moravská Třebová:

Pospíšil - Pokorný, Kolařík, Hradil, Schneider, Kovařík - Kobza, Maška, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Ministr, Muselík, Čikl, Janošek, Pavlovský

Branky a asistence: 7. Klement (Plch), 15. Štěpánek (Kalous), 17. Urban, 18. Karásek (Haltuch), 48. Kalous (Karásek), 53. Štěpánek (Kišš) - 11. Langr (Schneider), 24. Faltus (Čikl, Kovařík), 32. Langr (Kolařík, Pavlovský), 39. Langr (Kobza), 48. Langr (Kobza), 49. Faltus (Čikl), 61. Čikl (Augustin)

Vyloučení: 8:5
Využití: 0:2
Střely: 28:44

Rozhodčí: Sedlák, Čížek - Urubčík, Havel

Diváci: 173

Do utkání, které řídili netradičně dva hlavní rozhodčí, vstoupili hosté ve velkém stylu a před Cvrčkem to nejednou hořelo. Jenže dopravit puk za jeho záda se žádnému z jejich hráčů nepodařilo. Jak se na to musí jim tak předvedl Klement v sedmé minutě. Na modré převzal puk a tvrdou ránou prostřelil Pospíšila. V jedenácté minutě bylo srovnáno. Střelec večera Langr se důrazem dostal až před Cvrčka a poprvé skóroval. Hosté byli i nadále velice aktivní, jenže z gólů se radovali domácí. A to během necelých tří minut hned třikrát! Štěpánek zakončil parádní sólo přesnou střelou do horního růžku, Urban propálil brankáře Pospíšila potřetí a čtvrtou brankou zakončil snovou třetinu Karásek.

Chrudim měla pohodlný náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že se chystají brankové dostihy. Jenže hráčům Slovanu se podařilo dvakrát skórovat těsně po skončení svých přesilových her a o drama bylo postaráno. Ještě do konce druhé části využil zmatků v chrudimské obraně Langr a vyrovnal.

Ten samý hráč pak ve 48. minutě poslal Moravskou poprvé v utkání do vedení. Z něho se soupeř radoval jen pár sekund. Kalous prosvištěl do útočného pásma a po jeho ráně bylo opět vyrovnáno. Jenže nerozhodný stav vydržel pouze necelou minutu než závaru před Cvrčkem využil Faltus. S domácími to vypadalo zle, ale další dobré příležitosti už Moravskotřebovští nevyužili. Osm minut před závěrečnou sirénou tak přišla řada na domácí. Štěpánek dorazil Kiššovu střelu a na ukazateli skóre svítilo 6:6. Sedmičku na chrudimské straně mohl rozsvítit v samotném závěru Urban, ale jeho dělovka skončila na spojnici branky hostí.

Zápas se tak musel prodlužovat, ale nastavení, v kterém měl Slovan početní výhodu, trvalo pouhých 15 sekund. Čikl s Augustinem ujeli dva na jednoho a prvně jmenovaný byl nekompromisní. Chrudimští tak ztratili utkání, ve kterém vedli už o tři branky a o nápravu se pokusí ve středu na ledě poslední Ledče nad Sázavou.

Ohlasy

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: "Dnešní utkání se nám nepovedlo zejména co se týká obranné činnosti ve vlastním pásmu a předbrankovém prostoru. Soupeři jsme darovali mnoho příležitostí naší liknavou hrou při rozehrávce a nedůslednou hrou před naší brankou a v prostoru obranné modré čáry. A tak ačkoliv jsme dokázali vstřelit dost branek na vítězství to při tolika chybách v defenzívě prostě nestačilo.