neděle 19.11.2017, 18:00

HC Světlá nad SázavouHC Chrudim

1:4 (0:0 1:1 0:3)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim zvítězila i ve Světlé a znovu vede tabulku!

Chrudimští hokejisté dokázali porazit mistrovskou Světlou i na jejím ledě a po devátém vítězství za sebou opět vedou tabulku Krajské ligy. Chrudim nebyla na Vysočině dominantním týmem, ale zlepšenou hrou, především v druhé polovině zápasu, zaslouženě bodovala. Chrudimské nyní čeká šesté utkání na kluzišti soupeře v řadě. Ve středu se vydají do České Třebové, na led jediného týmu, který v probíhající sezóně Chrudim porazil.

HC Světlá nad Sázavou:

Koubský - Svoboda, O. Včela, Šíma, Drahozal, Kořínek - Böhm, Blažek, Štros, P. Včela, Dolinský, Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát

HC Chrudim:

Ament - Pilař, Hudec, Machač, Budínský, Seidler, Urban, Klement - Jiří Polák, Haltuch, Novák, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch

Branky a asistence: 21. Kopecký - 38. Seidler (Štěpánek), 46. Haltuch (Štěpánek), 57. Kišš (Novák), 60. Haltuch (Koreček)

Vyloučení 7:9 + Dolinský 5+OK
Využití: 0:0
V oslabení: 1:1
Střely: 29:24

Rozhodčí: Kratochvíl - Souček, Málek

Komentář

Nástup Sklářů do zápasu byl impozantní. Šest minut svírali Chrudimské v kleštích a ti chvílemi nevěděli, kde jim hlavy stojí. Z náporu však vytěžili jen hromadu střel, z nichž jedna skončila na tyčce Amentovy branky. Chrudimští hráči se z tlaku soupeře vymanili až v polovině třetiny, ale do jejího konce si vypracovat vyloženou příležitost nedokázali.

Na branku se tak čekalo až do druhé části. Domácímu Kopeckému v ní stačilo pouhých 11 sekund, aby v oslabení poslal Světlou do vedení. A Skláři dál tlačili. Vynutili si sérii chrudimských faulů, ale ani ve dvou poměrně dlouhých dvojnásobných přesilových hrách, skórovat nedokázali. A přišel trest. Obránce Seidler se vydal na výlet do útočného pásma, a když viděl, že nemá komu přihrát, vystřelil. Přesně k pravé tyči. Vyrovnání nesli domácí hráči těžce. Dolinský složil u mantinelu Kišše a putoval do sprch.

Ani Chrudim však dlouhou početní výhodu nezužitkovala. Hned po jejím konci se ale před Koubským rozpoutala trma-vrma a Haltuchova hůl došťouchala puk až za brankovou čáru. Chrudimští vedli a už nebyli jen bránícím se týmem. Přesto měli i nadále Světelští puk častěji na holích a hnali se za vyrovnáním. Gól opravdu visel ve vzduchu a nakonec i přišel. K nelibosti domácích na chrudimské straně. Marek Kišš v signalizované výhodě propálil Koubského potřetí a odvalil tak ze srdcí celé střídačky i početné skupinky chrudimských fanoušků obrovský balvan. Skláři zkusili hru v šesti, ale Haltuch pár vteřin před koncem dovezl puk až do jejich prázdné branky.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim:
"Odehráli jsme velmi těžké utkání, domácí tým nastoupil ve velkém stylu a první třetinu zaslouženě ovládl. Postupem času se nám podařilo hru vyrovnat a v posledním dějství rozhodnout v náš prospěch. K zápasu jsme cestovali se 14 hráči a pouze se sedmi útočníky a další útočník musel odstoupit pro zranění v obličeji už ve třetí minutě první třetiny. O to více si ceníme získaných bodů a nasazení všech hráčů, kteří celé utkání příkladně odmakali."

# hráči v poli P G A B + - +/- TM   2 5 10 o t
19 Budínský Lukáš O 0 0 0 0 0 0 2   1 0 0 0 0
14 Haltuch Michal U 2 0 2 0 0 0 0   0 0 0 0 0
28 Kišš Marek U 1 0 1 0 0 0 0   0 0 0 0 0