HC ChotěbořHC Chrudim

3:6 (2:3 0:2 1:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Chotěboř poprvé v sezóně na kolenou. Chrudimští hokejisté jsou první!

K dohrávce na led dosud neporažené Chotěboře vyrazili chrudimští hokejisté poprvé autobusem s klubovými insigniemi a vraceli se nejen se třemi body za vítězství 6:3, ale i jako nový lídr Krajské ligy. Hned pozítří budou mít Chrudimští příležitost potvrdit pozici vedoucího celku ligy v Litomyšli.

HC Chotěboř:

Pešek Matěj - Vácha, Ludvík, Klofáč, Mendl, Bušek, Musílek, Krejčí, Mašek Patrik - Havel, Křesťan, Nguyen, Dvořák, Svoboda, Eis, Vlček, Hlídek, Mašek Petr, Hospodka, Činčila

HC Chrudim:

Ament – Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec, Machač, Mlejnek – Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Jan Polák, Štěpánek, Karásek, Haltuch, Ondřej Polák, Koreček, Jiří Polák

Branky a asistence: 6. Vlček (Mašek Petr), 15. Dvořák, 43. Svoboda (Klofáč, Dvořák) - 6. Pilař (Haltuch), 11. Urban, 18. Kišš (Novák), 25. Plch (Novák), 31. Plch (Klement), 58. Kišš

Vyloučení: 9:7 + Eis 10 minut OT - Brožek 10 minut OT, po faulu Kalouse nařízeno TS
Využití: 1:3
V oslabení: 0:1
Střely: 30:34

Rozhodčí: Doležal - Veverka, Souček

Diváci: 300

Komentář

Vítězství to však nebylo vůbec jednoduché. V šesté minutě se na modré srazili dva chrudimští hráči a Vlček s nabídnutou šancí ke skórování nepohrdl. Naštěstí přišlo bleskové vyrovnání. V přesilové hře se přesně trefil  Pilař. V minutě jedenácté už Chrudim vedla. Nejprve se štěstím přežila dvojnásobné oslabení, a když na led naskočil čtvrtý hráč - Urban, dovezl rovnou z trestné puk až do branky domácího Peška. V 15. minutě bylo opět srovnáno. Přísně nařízené trestné střílení proměnil nekompromisně Dvořák. Ještě do konce první třetiny vrátil Chrudimi vedení Kišš. Stačilo mu k tomu pouhých devět sekund přesilové hry.
Od druhé části přidali Chrudimští na obrátkách a vynutili si tlak, který dokázali přeměnit v branky. Dvakrát se trefil Plch. Chrudim měla i nadále více ze hry, ale Chotěboř hrozila z nebezpečných brejků, při kterých se Ament několikrát pořádně zapotil.

Kapituloval až na začátku třetí třetiny, kdy byl krátký na přesnou teč Svobody. Byla to naštěstí poslední radost domácích v utkání a po sérii vyloučení na obou stranách uzavřel zápas šestou chrudimskou brankou Kišš, když potrestal vyjetí Peška. Chrudim se tak tříbodovým ziskem dostala o bod před dnešního soupeře a minimálně do neděle je novým lídrem tabulky.

Ohlasy

Jiří Polák, trenér - HC Chrudim: "Úroveň utkání odpovídala tomu, že se střetly první dva týmy tabulky. V celkem vyrovnaném průběhu se k nám v koncovce přiklonilo trochu toho potřebného štěstíčka, nicméně si ho celý tým za předvedený výkon zasloužil. Velký dík patří našim fanouškům, kteří nás v těžké bitvě o první místo přijeli v nečekaně hojném počtu podpořit."