středa 25.10.2017, 18:30

HC ChrudimHC Hlinsko

11:1 (4:0 3:0 4:1)

Chrudim deklasovala Hlinsko 11:1!

První derby sezóny ovládli chrudimští hokejisté jednoznačně 11:1. Chrudim přežila šance soupeře v úvodu utkání a po šťastné trefě Plcha na ledě kralovala. Hlinečtí Horses se čestného úspěchu dočkali až za hrozivého stavu 0:7. Domácí i díky pěti využitým přesilovým hrám udrželi druhé místo v tabulce a v neděli se pokusí potvrdit dobrou formu na ledě dosud neporažené Chotěboře.

Cvrček – Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec – Plch, Novák, Dobiáš - Kišš, Jan Polák, Štěpánek - Karásek, Haltuch, Ondřej Polák - Koreček

HC Hlinsko:

Saifr (20. - 58. Peřina) - Brázda, Beneš, Makovský, Poskočil, Sobotka, Fink, Pazdera, Klíma - Dítě, Hron, Pelán, Havel, Chvojka, Plachý, Králíček, Velínský, Pazourek, Brebera, Tulis, Zdražil, Pazourek

Branky a asistence: 4. Plch (Klement), 6. Haltuch (Kalous, Urban), 14. Dobiáš (Novák), 16. Haltuch, 24. Brožek (Koreček), 26. Dobiáš (Novák, Plch), 35. Dobiáš (Kalous), 47. Dobiáš, 58. Plch (Kišš), 59. Hudec - 46. Havel (Velinský, Tulis)

Vyloučení: 7:9 navíc Klement 5 min + OK za zásah do hlavy a krku - Dítě TH za napadení rozhodčího
Využití: 5:1
V oslabení: 0:0
Střely: 46:31

Rozhodčí: Škorpil - Suchánek, Schaffer

Diváci: 183

Stadion: ZS Chrudim

Hned v první minutě přežili Chrudimští velkou šanci zprava najíždějícího Havla a dalších několik střel Horses. To domácí se zastřelovat nepotřebovali. Plchovo nahození ve čtvrté minutě skončilo až za zády překvapeného Saifra. Tlak Hlinska byl ten tam a naopak přišly dva fauly soupeře v krátkém sledu. Chrudim sice dlouhou dvojnásobnou přesilovku nevyužila, ale sotva se potrestaní hráči vrátili na led, tečoval přesně Haltuch Kalousovu ránu od modré. Ve 14. minutě se za brankou nenechal od puku odstavit Novák a naservíroval puk Dobiášovi, který bez přípravy propálil Saifra potřetí. A aby toho nebylo pro hostující hráče málo, potáhl Haltuch jednoruč kotouč před branku, a i když byl faulován, sám v ponechané výhodě zakončil.

Čtyřbrankové vedení domácím nestačilo a do druhé třetiny nastoupili ve velkém stylu. Náporem si vynutili sérii přesilových her a dvě za sebou využili. Nejdříve ve 24. minutě zvýšil na 5:0 Brožek a krátce po něm přidal šestou a sedmou branku Dobiáš. Poté se na ledě začalo přiostřovat a v samotném závěru putoval do sprch domácí Klement a Hlinsko mělo dlouhou pětiminutovou přesilovku, kterou ve dvojnásobnou proměnil na začátku třetí části zbytečným faulem Štěpánek.

Jenže Hlinsko se v přechodu do útoku nesmírně trápilo a v početní výhodě vyslalo na Cvrčka jedinou střelu. Až ve 45. minutě v další přesilovce pěti proti čtyřem nastavil Havel hokejku přihrávce Velinského a snížil. Chrudimští však s odpovědí přišli záhy. Při závaru před brankářem Peřinou propasíroval puk za jeho záda střelec večera Dobiáš. Devátý zásah si připsal Haltuch a přání domácích fanoušků v podobě desátého gólu vyslyšel po dlouhém obléhání hlinecké branky Plch. Střeleckou potenci Chrudimi uzavřel jedenáctým gólem Hudec.

Ohlasy

Jiří Polák: "V úvodu nám pomohla šťastná branka Jirky Plcha. Poté se naše hra uklidnila a podařilo se nám přidat i další góly, kterými jsme definitivně zlomili odpor soupeře a dovedli zápas k zaslouženému vítězství."