neděle 08.10.2017, 18:00

HC ChrudimHC Polička

9:1 (3:0 3:0 3:1)

Chrudimští deklasovali Poličku 9:1

Hokejisté HC Chrudim mají za sebou druhé vystoupení v KLM a oproti tomu prvnímu daleko povedenější. Až na pár momentů si v utkání proti Poličce, která v minulém kole nadělila Moravské Třebové "desítku", udržovali výraznou převahu a na konci se mohli radovat z vysoké výhry 9:1! Hattrickem se zaskvěl Petr Koreček.

Cvrček Do. - Pilař, Burkoň, Budínský, Seidler, Hudec, Urban, Klement, Kalous - Polák Jan, Polák Jiří, Polák O., Dobiáš, Haltuch, Novák, Krásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Cvrček Da.

HC Polička:

Zelený - Klíma, Štěrba, Vyskočil, Švanda, Dvořák - Poul, Švejda, Jindra, Zobač, Šedý, Nečas, Lidmila, Boháček L, Boháček J.

Branky a asistence: 3. Dobiáš (Novák, Urban), 8. Koreček (Štěpánek, Jan Polák), 19. Dobiáš (Plch, Novák), 23. Koreček (Jan Polák), 31. Jan Polák (Koreček), 37. Plch (Urban), 45. Urban (Plch), 52. Koreček (Kalous), 59. Jan Polák (Plch) - 53. Jindra

Vyloučení: 7:5 + Boháček L. 10 minut OT + OK, Vyskočil TH (oba Polička)

Využití: 2:0

Střely: 55:28

Rozhodčí: Prchal - Padevět, Schaffer

Diváci: 128

Jako první se přitom do vyložené šance dostali hosté, ale Cvrček svůj tým hned v první minutě podržel. To domácí si vzápětí vedli daleko lépe. Novák protlačil puk na mezi kruhy najíždějícího Dobiáše a ten se nemýlil. V osmé minutě Štěpánek zavezl puk za branku odkud ho naservíroval přímo na hůl Korečkovi a Chrudimští vedli 2:0. Ještě do přestávky zvýšil na 3:0 v přesilové hře Dobiáš. Do druhé třetiny vstoupili domácí drtivým tlakem a byli odměněni dalšími třemi trefami. Skórovali postupně Koreček, v polovině utkání Jan Polák, a druhé dějství uzavřel Plch. I do poslední částí měli Chrudimští lepší vstup. Urban zvyšoval ve 45. minutě už na 7:0 a v 52. uzavřel svůj hattrick Koreček, když nadvakrát překonal brankáře Poličky Zeleného. Až poté se alespoň čestného úspěchu dočkali hráči soupeře, když Jindra potrestal zaváhání v chrudimské rozehrávce. Poslední slovo měl ale domácí Jan Polák, který uzavřel střelecké hody dorážkou do odkryté klece.