O 3. místo - 2. zápas, neděle 19.03.2017, 17:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Chrudim

4:3 (1:1 2:1 1:1-0:0 - po nájezdech 1:0)

Chrudim v odvetě na Slovan nestačila a končí čtvrtá. Rozhodly nájezdy!

Chrudimští hokejisté nedokázali po týdenní přestávce navázat na dobrý výkon z domácího duelu a přestože v utkání dvakrát vedli a ještě devět minut před koncem drželi potřebnou remízu, prohráli 3:4 v základní hrací době a po bezbrankovém prodloužení padli v samostatných nájezdech, ve kterých ani jednou neskórovali. Ze zisku bronzových medailí se tak radují hráči Slovanu.

HC Slovan Moravská Třebová:

Štefl (Turek)-Pokorný, Rajnoha, Polák, Kutmon, Rosendorf, Kvapil-Kobza, Maška, Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Čikl, Muselík, Aulehla

Ament-Burkoň, Seidler, Machač, Kalous, Urban, Budínský - Dobiáš, Novák, Karásek, Koreček, Plch, Polák Ondřej, Polák Jan, Kišš, David, Novotný, Kopečný, Štěpánek, Solnička

Branky a asistence: 12. Ministr (Aulehla), 26. Kobza (Kvapil), 40. Aulehla (Polák), 52. Řehulka (Kobza), rozhodující nájezd Kvapil - 12. Štěpánek (Budínský), 25. O.Polák (Dobiáš), 50. Karásek

Vyloučení: 5:7 + po faulu Kutmona nařízeno TS (Štěpánek neproměnil)
Využití: 1:0
Rozhodčí: Kratochvíl-Vepřovský, Urubčík

Diváci: 797 (???)

Do odvetného souboje o třetí místo nenastoupil ani jeden z týmů zrovna v závratném tempu, ale s přibývajícím časem se přece jen začali do šancí více tlačit domácí. Dvě vyložené ale neproměnili a tak udeřili Chrudimští. Štěpánek si ve dvanácté minutě nabruslil do volného prostoru a trefil přesně. Radost však trvala jen pár sekund. Ministr se po chybě hostů dostal do samostatného úniku a Ament byl proti jeho zakončení bez šance. Vyrovnání dodalo domácím na ještě větší aktivitě a až do konce první třetiny jednoznačně na ledě kralovali. Vedoucí branku ale z náporu vytěžit nedokázali.

V úvodu druhé třetiny "kleště" domácích malinko polevily a Chrudim toho využila ke vstřelení druhé branky. Dobiášovu střelu ve 25. minutě dokonale tečoval před brankou clonící Ondřej Polák. Jenže stejně jako u prvního chrudimského gólu, přišla i tentokrát odpověď domácích velmi rychle. Kobza si při dorážce položil Amenta a zasunul puk do poloprázdné branky. V předposlední minutě druhé třetiny se za domácí obránu protlačil Štěpánek a po faulu Kutmona bylo nařízeno trestné střílení. Chrudimský útočník jeho provedením ale naznačil, že tato dovednostní disciplína nebude pro Chrudimské v tomto utkání zrovna tím nejlepším. Aby toho nebylo málo, fauloval vzápětí zbytečně Dobiáš a Slovan přesilovou hru bleskově využil.

Téměř polovina třetí třetiny patřila domácím, kteří ale nedokázali potrestat několik zaváhání v chrudimské rozehrávce. Přišla tedy opět řada na Chrudim, konkrétně na Karáska, který v 50. minutě dotlačil puk za záda domácího gólmana. Jenže i na třetí chrudimskou branku domácí odpověděli poměrně brzy. Neskutečnou minelu na na modré potrestal v 52. minutě, dokonce v oslabení, Řehulka. Těsné vedení už si domácí vzít nenechali a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se hned po pár sekundách objevili v obrovské šanci hokejisté Slovanu, ale Ament předvedl zákrok večera. A když na druhé straně selhal Karásek, šlo se do nájezdů. Dobiáš, Novák ani Kišš nedali. Domácí Kvapil ano a mohl tak se svými spoluhráči slavit zisk bronzových medailí.