Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Chrudim v odvetě na Slovan nestačila a končí čtvrtá. Rozhodly nájezdy!

20.03.2017 | Tomáš Straka

Chrudimští hokejisté nedokázali po týdenní přestávce navázat na dobrý výkon z domácího duelu a přestože v utkání dvakrát vedli a ještě devět minut před koncem drželi potřebnou remízu, prohráli 3:4 v základní hrací době a po bezbrankovém prodloužení padli v samostatných nájezdech, ve kterých ani jednou neskórovali. Ze zisku bronzových medailí se tak radují hráči Slovanu.

O 3. místo - 2. zápas | Neděle 19.03.2017, 17:00

HC Slovan Moravská Třebová - HC Chrudim

4:3

1:1 2:1 1:1-0:0 - po nájezdech 1:0

Branky a asistence: 12. Ministr (Aulehla), 26. Kobza (Kvapil), 40. Aulehla (Polák), 52. Řehulka (Kobza), rozhodující nájezd Kvapil - 12. Štěpánek (Budínský), 25. O.Polák (Dobiáš), 50. Karásek

Vyloučení: 5:7 + po faulu Kutmona nařízeno TS (Štěpánek neproměnil)
Využití: 1:0
Rozhodčí: Kratochvíl-Vepřovský, Urubčík

Diváci: 797 (???)

HC Slovan Moravská Třebová: Štefl (Turek)-Pokorný, Rajnoha, Polák, Kutmon, Rosendorf, Kvapil-Kobza, Maška, Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Čikl, Muselík, Aulehla

HC Chrudim: Ament-Burkoň, Seidler, Machač, Kalous, Urban, Budínský - Dobiáš, Novák, Karásek, Koreček, Plch, Polák Ondřej, Polák Jan, Kišš, David, Novotný, Kopečný, Štěpánek, Solnička

Komentář

Do odvetného souboje o třetí místo nenastoupil ani jeden z týmů zrovna v závratném tempu, ale s přibývajícím časem se přece jen začali do šancí více tlačit domácí. Dvě vyložené ale neproměnili a tak udeřili Chrudimští. Štěpánek si ve dvanácté minutě nabruslil do volného prostoru a trefil přesně. Radost však trvala jen pár sekund. Ministr se po chybě hostů dostal do samostatného úniku a Ament byl proti jeho zakončení bez šance. Vyrovnání dodalo domácím na ještě větší aktivitě a až do konce první třetiny jednoznačně na ledě kralovali. Vedoucí branku ale z náporu vytěžit nedokázali.

V úvodu druhé třetiny "kleště" domácích malinko polevily a Chrudim toho využila ke vstřelení druhé branky. Dobiášovu střelu ve 25. minutě dokonale tečoval před brankou clonící Ondřej Polák. Jenže stejně jako u prvního chrudimského gólu, přišla i tentokrát odpověď domácích velmi rychle. Kobza si při dorážce položil Amenta a zasunul puk do poloprázdné branky. V předposlední minutě druhé třetiny se za domácí obránu protlačil Štěpánek a po faulu Kutmona bylo nařízeno trestné střílení. Chrudimský útočník jeho provedením ale naznačil, že tato dovednostní disciplína nebude pro Chrudimské v tomto utkání zrovna tím nejlepším. Aby toho nebylo málo, fauloval vzápětí zbytečně Dobiáš a Slovan přesilovou hru bleskově využil.

Téměř polovina třetí třetiny patřila domácím, kteří ale nedokázali potrestat několik zaváhání v chrudimské rozehrávce. Přišla tedy opět řada na Chrudim, konkrétně na Karáska, který v 50. minutě dotlačil puk za záda domácího gólmana. Jenže i na třetí chrudimskou branku domácí odpověděli poměrně brzy. Neskutečnou minelu na na modré potrestal v 52. minutě, dokonce v oslabení, Řehulka. Těsné vedení už si domácí vzít nenechali a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se hned po pár sekundách objevili v obrovské šanci hokejisté Slovanu, ale Ament předvedl zákrok večera. A když na druhé straně selhal Karásek, šlo se do nájezdů. Dobiáš, Novák ani Kišš nedali. Domácí Kvapil ano a mohl tak se svými spoluhráči slavit zisk bronzových medailí.

Aktuální články
Chrudim zvítězila i ve Světlé a znovu vede tabulku!

Chrudimští hokejisté dokázali porazit mistrovskou Světlou i na jejím ledě a po devátém vítězství za sebou opět vedou tabulku Krajské...

Mladší dorostenci porazili Třebíč 9:3

V první třetině se hrál rychlý a pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Od druhé třetiny jsme už byli lepším mužstvem.

Výhra mladšího dorostu nad Vlašimí

Vítězstvím jsme si zajistili postup do vrchní skupiny, do které postupují první tři mužstva ze čtyř skupin. Zde nás čekají...