O 3. místo - 1. zápas, neděle 12.03.2017, 18:00

HC ChrudimHC Slovan Moravská Třebová

6:2 (2:0 1:0 3:2)

V prvním utkání o třetí místo porazila Chrudim Slovan vysoko 6:2!

Chrudimští hokejisté vstoupili do bitvy o třetí místo tím nelepším možným způsobem a ještě stále úřadujícího mistra z Moravské Třebové porazili vysoko 6:2. Dali tak Slovanu mimořádnou lekci z produktivity, protože na střely domácí prohráli celkem jednoznačně 24:40. Střelecká nemohoucnost Slovanu a vynikající Ament v chrudimské brance byly hlavním faktorem úspěchu Východočechů, kteří si tak v prvním střetnutí zajistili výhodu, že jim v odvetě příští neděli stačí vybojovat remízu.

Ament-Burkoň, Seidler, Machač, Kalous, Urban, Budínský - Dobiáš, Novák, Karásek, Koreček, Plch, Polák Ondřej, Polák Jan, Kišš, Cvrček David, Novotný, Kopečný, Štěpánek

HC Slovan Moravská Třebová:

Turek-Pokorný, Rajnoha, Polák, Kutmon, Rosendorf, Kvapil-Kobza, Maška, Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Čikl, Muselík, Aulehla

Branky a asistence: 6. Plch (Kišš), 10. Kišš (Kalous), 35. Dobiáš (Novák), 47. Kišš (Novák), 47. Plch (Dobiáš), 54. Novotný (Kalous) - 48. Kobza (Kutmon), 58. Řehulka (Kobza)

Vyloučení: 6:6 + Ament 10min OT Využití: 1:0

Rozhodčí: Barek - Holeček, Plch

Střely: 24:40

Diváci: 161

Lépe do utkání vstoupili hostující hokejisté a už ve druhé minutě pálil na Amenta z mezikruží Schneider. Chrudimský brankář však poprvé vytáhl jeden z mnoha vynikajících zákroků v tomto střetnutí. I v dalších minutách měli častěji puk na hokejkách hráči Slovanu, jenže skórovali domácí. Na začátku 6. minuty se po hodně kostrbaté akci dostal kotouč k Plchovi, a ten překonal ležícího Turka. V 10. minutě měli na svých holích vyrovnání Kvapil s Řehulkou, ale proti jejich střelám výborně zakročil Ament. Hned z protiútoku se opět radovali domácí. Akci Kalouse s Kiššem zakončil chrudimský útočník mezi betony brankaře Moravské Třebové.

I druhé dějství začal Slovan náporem, ale Ament odolával. Čisté konto držel i po pěti minutách hry, kdy už hosté vedli na střely 7:0 a Chrudimští chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Vysvobodit je mohla až přesilová hra, ale i v té byli hosté nebezpečnější. Až po téměř polovině druhé třetiny se domácí dostali do šance, ale ze závaru před Turkem branku nevytěžili. V podobné pozici byl vzápětí stejně neúspěšný soupeř. V čase 34:58 vyhrál Dobiáš bruslařský souboj a ještě k tomu přesně zakončil. Chrudim tak ve druhé třetině navýšila své vedení, přestože v této části na střely prohrála 5:12.

Třetí třetina nabídla hlavně v úvodu hokej, který nepatřil zrovna k tomu nejlepšímu, co bývá na zimních stadionech k vidění, ale postupně se úroveň hry zlepšovala a necelá dvoustovka diváků si přišla na své. Nejdříve to byla šance hostů, při které Amenta zachránila horní tyč a následně únik Karáska, kterého vychytal Turek. Moravskotřebovský brankář byl ale ve 47. minutě krátký na dorážku Kišše. Ještě v téže minutě upravil na 5:0 po sympatické akci Plch. Až poté se prosadili i hosté. Dorážkou do odkryté klece snížil Kobza. V 54. minutě přišla skvělá individuální akce Novotného, který se prokličkoval až před Turka a bravurně vrátil domácím pětibrankové vedení. Dvě minuty před koncem uzavřel gólový účet večera Řehulka.