Semifinále - 4. zápas, úterý 07.03.2017, 18:30

HC ChrudimHC Kohouti Česká Třebová

2:3 (1:1 1:1 0:1)

Chrudim opět o gól prohrála a zahraje si o třetí místo!

Byť výkon chrudimských hokejistů nebyl proti favorizovaným Kohoutům tak dobrý jako v předešlých dvou utkáních, dokázali statečně vzdorovat svému soupeři téměř po celý zápas a padli až brankou tři minuty před koncem. Sérii prohráli 1:3 a čeká je tak souboj o třetí místo s poraženým tymem z pátého semifinálového klání mezi Moravskou Třebovou a Světlou nad Sázavou. Bude se hrát na dvě utkání a začíná se již tuto neděli v Chrudimi.

Ament – Urban, Kalous, Brožek, Seidler, Haltuch, Budínský, Machač - Kišš, Novák, Jiří Polák – Plch, Ondřej Polák, Dobiáš – Koreček, Cvrček, Karásek – Kopečný, Jan Polák, Štěpánek

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Krejnus, Veselý, Fink – Fúzik, Jindřich, Zadina – Šimončič, Stehno, Pejcha - Pelán, Kavalír, Zítka – Schejbal, Fousek, Boruch

Branky a asistence: 2. Cvrček (Koreček), 22. Cvrček (O. Polák) - 5. Zítka, 39. Kavalír (Zítka), 57. Schejbal (Jindřich)

Vyloučení: 8:7 + Plch 10 min OT Využití: 1:0

Rozhodčí: Sedlák, Prchal - Říha, Teplý

Střely: 27:36

Diváci: 452

Do utkání o přežití vstoupila Chrudim nejlépe jak mohla a po několika střelách se ujala ta Cvrčkova v polovině druhé minuty. Jenže Kohoutům stačila první vážnější šance v páté minutě a bylo srovnáno. Před Amenta se prosmýkl Zítka a trefil přesně horní růžek jeho branky. Až do konce první třetiny se hrál vyrovnaný hokej, ale blíže k brance měli Kohouti, když se v šestnácté minutě řítil do zakončení Šimončič, ale jeho možná trochu zbytečnou přihrávku nedokázal do odkryté klece usměrnit Stehno.

Druhou část zahájil v přesilové hře velkou šancí Novák, který však po projetí mezi kruhy zakončil jen do Nimmerrichterových betonů. Přišla ale další početní výhoda po dvou minutách hry a v ní už se Chrudimští radovali. Cvrček si u pravé tyčky počkal na přihrávku Ondry Poláka a bez problému zavěsil. Domácí pak bez úhony přečkali oslabení, i když hostující hráči ostřelovali Amenta ze všech možných pozic. Když už to vypadalo, že Chrudim před druhou pauzou udrží těsný náskok, přišel závar před domácím brankovištěm a Kavalír dotlačil puk až za záda chrudimského gólmana.

Třetí třetina nabídla hlavně v úvodu převahu hostujících hráčů, ke které jim pomohly dvě přesilové hry za sebou. Nic vážnějšího z nich ale Kohouti nevytěžili. Hra se poté vyrovnala, ale do šancí se i nadále častěji dostával soupeř. V té největší našel osamocený Jindřich ve 49. minutě jen lapačku Amenta. V 55. měli přesilovou hru Chrudimští, ale v té dokázali na Nimmerrichtera vystřelit pouze jednou a přišel trest. Hosté již v plném počtu rozjeli akci, při které zůstal před Amentem nekrytý Schejbal a ten střelou z první poslal svůj tým do vedení, které již Kohouti udrželi.