Semifinále - 3. zápas, neděle 05.03.2017, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Chrudim

4:3 (2:2 1:1 1:0)
Tomáš Straka | | A-tým

Dobrý výkon tentokrát na vítězství nestačil. Kohouti v sérii opět vedou!

I na ledě České Třebové se chrudimští hokejisté předvedli ve výborném světle. Svého soupeře opět přestříleli a po nemalou část utkání měli i herně navrch. Jenže hokej se nehraje na šance ani na převahu, ale na góly. A soupeř dokázal v dnešním utkání vstřelit o jednu branku více.

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch – Fúzik, Jindřich, Zadina – Šimončič, Stehno, Hemský - Pelán, Kavalír, Zítka – Schejbal, Fousek, Pejcha

HC Chrudim:

Ament – Kalous, Brožek, Seidler, Haltuch, Budínský, Machač - Kišš, Novák, Jiří Polák – Plch, Ondřej Polák, Dobiáš – Koreček, Cvrček, Karásek – Kopečný, Jan Polák, Štěpánek

Branky a asistence: 6. Fúzik, 20. Kavalír, 36. Šimončič (Škvor), 42. Šimončič (Pejcha, Stehno) - 11. Haltuch (Cvrček), 18. Kišš (Novák), 34. Štěpánek (Kopečný)

Vyloučení: 12:7  Využití: 1:2  V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Kratochvíl, Hájek - Kis, Schaffer

Komentář

Kohoutům se podařil vstup do utkání lépe a přesilovkovým gólem šli do vedení. Chrudimští ale také díky početním výhodám skóre otočili. Nejdříve vyrovnal Haltuch a na 2:1 upravil po dorážce Kišš. O vedení však hostující hráči přišli ještě do přestávky poté co Kavalír v oslabení potrestal jejich nepřesnou rozehrávku. V polovině zápasu jim sice Štěpánek opět vrátil náskok, ale pouze na chvilku. Hrdina večera Šimončič totiž srovnal stav utkání a po náporu domácích na začátku třetí části rozhodl o tom, že Kohouti vedou v semifinálové sérii 2:1. V úterý se tak v Chrudimi bude rozhodovat zda se semifinále do České ještě vrátí.