Semifinále - 1. zápas, neděle 26.02.2017, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Chrudim

5:3 (1:1 3:1 1:1)

První semifinálové utkání překvapení nepřineslo

Ani na pátý pokus v letošní sezóně nedokázali chrudimští hokejisté překvapit českotřebovské Kohouty a byť s nimi sehráli vyrovnanou partii, ve které dokonce domácího favorita přestříleli celkem jednoznačně 37:27, prohrávají v semifinálové sérii 0:1.

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch – Fúzik, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Zítka, Pelán, Šimončič – Fousek, Schejbal

Ament – Mlejnek, Kalous, Seidler, Burkoň, Budínský, Machač – Kišš, Novák, Jiří Polák – Plch, Ondřej Polák, Dobiáš – Haltuch, Jan Polák, Karásek

Branky a asistence: 4. JIndřich (Zadina), 23. Fúzik (Jindřich, Zadina), 27. Fúzik (Jindřich, Zadina), 29. Jindřich (Boruch, Fink), 47. Fúzik (Jindřich, Zadina) – 3. Kišš (Burkoň, Jiří Polák), 27. Haltuch (Novák), 56. Haltuch (Karásek)

Vyloučení: 5:4
Využití: 1:0
Střely: 27:37

Rozhodčí: Kukeně, Kolář – Urubčík, Vepřovský

Diváci: 692

Po čtrnácti dnech se v ostrém zápase představili chrudimští hokejisté na ledě České Třebové v rámci semifinále krajské ligy mužů. Zaskočit favorita série se jim však v prvním střetnutí nepovedlo. Kohouti dovedli zápas do zdárného konce především díky formaci Fúzik – Jindřich – Zadina, která měla na svědomí všechny branky domácího mužstva. Chrudimské můžou mrzet především neproměněné šance, kterých měli nepočítaně.

Do zápasu lépe vstoupili domácí Kohouti a Chrudim zatlačili v obranném pásmu. První vážnou šanci měli již po minutě hry, kdy se před Amenta natlačila dvojice domácích útočníků. Z mlýnice před brankovištěm ale gól nevytěžili. To na druhé straně o chvíli později si vedl daleko lépe Kišš. Při dorážce si položil brankáře a zasunul puk do odkryté branky. Radost z vedení však měla pouze jepičí život. Po pár vteřinách dokázal vyrovnat Jindřich. Ten skryl svou přesnou střelu za „lesem“ těl před Amentem. Chrudimský brankář puk nalezl až ve své kleci. Poté se hrálo delší dobu bez větších šancí a jen několik střel dokázalo početné, ale jinak chladné obecenstvo vzrušit. Na obou stranách byli ale gólmani pozorní. Do kabin se tak šlo za nerozhodného skóre.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hráči České Třebové. Na rozdíl od první periody však svůj nápor dokázali přetavit ve vedoucí branku. Po hezké kombinaci dorážel do prázdné branky Fúzik, asistenci si připsal Jindřich. Po inkasované brance Chrudimští zabrali. Odměnou jim byl vyrovnávací gól. Michal Haltuch se prodral zpoza brány k zakončení a s pořádnou porcí štěstí dokázal puk doslova dotlačit za brankovou čáru. Jenomže Kohouti dokázali znovu bleskurychle odpovědět. Na Amenta vyslal prudkou střelu z pravé strany Jindřich. Chrudimskému gólmanovi propadl puk mezi betony. Nejrychleji se dokázal zorientovat Fúzik a svým druhým gólem v zápase vrátil domácím vedení. Ještě hůře na tom byli Chrudimští ve 29. minutě, když si obránce Boruch všiml volného Jindřicha na modré čáře a přesným pasem ho vyslal do samostatného úniku. Filip Ament dělal, co mohl, ale forhedovou kličku českotřebovského útočníka zastavit nedokázal – 2:4. Na vlas stejný únik předvedl Jindřich o pár minut později při přesilové hře. Tentokrát však ze souboje vyšel lépe brankář Chrudimi.

Do třetí třetiny nastoupili hosté náporem a snahou vyrovnat stav utkání. Po několika střídáních se v dobré pozici ocitl najíždějící Karásek, ale brankář Nimmerichter mu radost překazil. Neúspěšně si vedl i kapitán Chrudimi Novák, jenž zkoušel pozornost domácího gólmana z mezikruží. V 47. minutě putoval na trestnou lavici Jan Polák a v téže minutě Kohouti přidali pátou branku. Byla u ní znovu dvojice Jindřich – Fúzik. První jmenovaný nahrával z pravé strany na Fúzika, který zkompletoval hattrick ranou z první. Jiskru naděje ještě v 56. minutě vykřesal svým druhým gólem Haltuch. Pro Chrudimské to byl však poslední přesný zásah večera. Z vítězství 5:3 a vedení 1:0 v semifinálové sérii se raduje Česká Třebová. Druhé utkání je na programu ve středu od 18:00 na Zimním stadionu v Chrudimi.