Čtvrtfinále - 2. zápas, středa 08.02.2017, 18:30

HC ChrudimHC Choceň

5:4 (1:2 1:0 3:2)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudimští hokejisté porazili Choceň i doma a vedou 2:0!

Drama do poslední minuty nabídlo druhé čtvrtfinálové klání na chrudimském ledě. Chocenští byli téměř dvě třetiny ve vedení, ale Chrudim dvoubrankové manko umazala a sama následně stejným rozdílem vedla. Spartak však během minuty vyrovnal, a když už se schylovalo k prodloužení, rozhodl minutu a půl před koncem Novák o vítězství domácích. V neděli tak budou mít Chrudimští na ledě Chocně šanci sérii ukončit.

HC Chrudim:

Ament - Burkoň, Budínský, Urban, Seidler, Turčáni, Machač, Kalous - Polák Jiří, Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, Kopečný

HC Choceň:

Sajdl- Novák, Jehlička, Vacek, Kousalík, Pilař L. - Čapek, Křečan, Prachař T., Velínský, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský

Branky a asistence: 11. Kalous (Kišš), 39. Plch (Dobiáš), 43. Jan Polák (Karásek), 45. Machač (Urban, Jan Polák),  59. Novák - 4.  Pilař (Křečan, Král), 9. Zavřel (Král, Křečan), 57. Zavřel (Pilař), 58. Král (Prachař, Kousalík)

Vyloučení: 6:5 + Krejza 10 min OT Využití: 1:0 Střely: 39:30

Rozhodčí: Kukeně - Doležal, Veverka

Diváci: 280

Komentář

Stejně jako v prvním utkání šli do vedení Spartakovci po brance Pilaře ve čtvrté minutě. Tentokrát však přidali i druhou branku v polovině deváté minuty, když si mezi kruhy našel místo Zavřel a trefil přesně. Přestože Chrudimští vzápětí odpověděli snížením Kalouse v početní výhodě, držela Choceň ještě na konci druhé třetiny těsný náskok. O něj přišla po bekhendovém zakončení Plcha ve 39. minutě, kterého na modré vysunul do nájezdu precizní přihrávkou Kišš. Po dvou minutách třetí části už domácí vedli. U levé tyčky si počíhal nikým nehlídaný Jan Polák a po nahrávce Karáska zasunul do prázdné branky. Když chvíli poté na 4:2 upravil střelou z dálky Machač, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Choceň se během minuty dvakrát prosadila a bylo srovnáno. A mohlo být pro Chrudimské ještě hůře. Ament však Křečana ve vyložené pozici fantasticky vychytal. Na řadu tak přišlo otřepané nedáš - dostaneš. Novák se pár vteřin po choceňské šanci opřel do puku a ten skončil až za zády překvapeného Sajdla. Chrudim tak vede v čtvrtfinálové sérii už 2:0 a v neděli má k dispozici první šanci na její ukončení.