Čtvrtfinále - 1. zápas, neděle 05.02.2017, 17:00

HC ChoceňHC Chrudim

3:11 (1:4 1:3 1:4)

Chrudim deklasovala Choceň 11:3 a v sérii vede 1:0!

Chrudimští hokejisté vrátili Chocni dva týdny starou porážku 1:8 i s úroky. V úvodním čtvrtfinálovém utkání totiž zvítězili na ledě Spartaku nečekaně vysoko 11:3 a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení. Přestože domácí skórovali jako první, byli po většinu utkání jen svědky toho, jak Chrudim trestá téměř každé jejich zaváhání. Chrudimští tak jen potvrdili, že domácí vítězství nad Moravskou Třebovou nebylo náhodné a ve středu budou mít další příležitost potvrdit dobrou formu, tentokrát na svém ledě.

HC Choceň:

Sajdl (od 41. Bernart) - Novák, Jehlička, Vacek, Kousalík, Pilař L., Tölg - Čapek, Křečan, Šejba, Prachař T., Pilař M., Prachař P., Knytl, Krejza, Lichtag, Svatoš, Zavřel, Král, Pochobradský

Ament - Švadlenka, Burkoň, Seidler, Turčáni, Machač, Kalous - Polák Jiří, Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Kišš, Koreček, Plch

Branky a asistence: 6. Král (Šejba, Křečan), 28. Zavřel (Kousalík, Prachař T.), 47. Pochobradský (Pilař M.) - 6. Kišš (Koreček, Kalous), 15. Koreček (Kalous), 15. Dobiáš (Plch), 17. Kalous (Novák), 33. Polák Jan (Haltuch, Kišš), 36. Haltuch (Polák Jan, Machač), 37. Kišš (Novák), 48. Dobiáš, 58. Seidler (Haltuch), 58. Haltuch (Polák Jan), 59. Novák (Koreček)

Vyloučení: 7:10 Využití: 1:2 Střely: 31:37

Rozhodčí: Kolář - Kalus, Motýl

Diváci: 618

Do zápasu vstoupili Chrudimští přesilovou hrou, ve které uzamkli domácí před jejich brankařem, ale ten všechny pokusy hostů zlikvidoval. Ubráněné oslabení Choceň nakoplo a čím dál více se začala tlačit před Amenta. Byla za to v 6. minutě odměněna vedením 1:0, když úplně osamocenému Královi stačilo jenom nastavit hokejku, aby zakončil do prázdné branky. Radost domácích naštěstí trvala pouze 20 vteřin, protože Kišš byl okamžitě po vhazování na konci chrudimské akce a vyrovnal na 1:1. V 9. minutě Ament skvěle zabránil ve skórování M. Pilařovi a nepřišel si na něj ani T. Prachař tři minuty poté, byť jeho střela měla gólové parametry. V 15. minutě tak mohli jít Chrudimští do vedení. Kalousovu střelu Sajdl neudržel a při dorážce si Koreček věděl rady. Uběhlo jen 17 vteřin a po kombinaci Dobiáše s Plchem zvýšil prvně jmenovaný na 3:1. Když na začátku 17. minuty parádní střelou v přesilové hře upravil na 4:1 Kalous, museli si Choceňští připadat jako ve zlém snu.

Z něho se sice dostali ve 28. minutě, když se ve dvojnásobné přesilové hře trefil Zavřel, ale jak se ukázalo, pouze na chvíli. Ve 30. minutě sice Plchova dělovka skončila pouze na tyči, ale za 2 minuty se už hosté radovali. V přesilové hře našel Haltuch před Sajdlem zcela volného Jana Poláka, který přesnou tečí vrátil Chrudimi třígólové vedení. Ve 36. minutě navíc potrestal špatnou rozehrávku Chocně Haltuch a za další minutu vyslal Novák do nájezdu Kišše, který přesným zakončením upravil na 7:2 pro Chrudim.

Do třetí části vlétli domácí s vystřídavším brankařem Bernartem jako velká voda. Ament se prvních sedm minut rozhodně nenudil. Nejdříve vychytal M. Pilaře, poté si poradil s nebezpečným zakončením zleva najíždějícího P. Prachaře a gólovou radost překazil ve vyložené pozici Krejzovi. Vyzrál na něj až Pochobradský, který se v obrovském zmatku při závaru v brankovišti orientoval nejlépe a snížil na 3:7. Jakékoliv myšlenky domácích na zvrat v utkání naštěstí hned vzápětí utnul Dobiáš, který skvělou individuální akcí potrestal další minelu v choceňské rozehře. Domácí Spartak definitivně rezignoval a dovolil Chrudimským ještě třikrát skórovat. Devátý gól vstřelil po samostatném úniku Seidler, potupnou desítku má na svědomí Haltuch a debakl Chocně uzavřel symbolicky kapitán Novák.