2. část-5.kolo, středa 11.01.2017, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Chrudim

6:2 (2:1 2:0 2:1)

Chrudimští na ledě mistra nepřekvapili

Byť domácí Slovan vyhrál zcela po zásluze a zvláště v první třetině naši hráči chvílemi nevěděli kde jim hlavy stojí, nesehrála Chrudim v Moravské Třebové úplně špatné utkání. Za ještě nadějných stavů 2:1 a 3:1 pro domácí měli chrudimští několik více než vyložených šancí, ale problém naší koncovky stále trvá. Nezbývá než doufat, že si střelecké štěstí schováváme na neděli, kdy přivítáme lídra z České Třebové.

HC Slovan Moravská Třebová:

Turek - Pokorný, Rajnoha, Polák, Kutmon, Rosendorf, Ministr- Kobza, Maška, Faltus, Řehulka, Schneider, Muselík, Čikl, Aulehla, Prokop

Ament– Seidler, Kalous, Machač, Burkoň, Švadlenka, Budínský– Plch, Novák, Dobiáš, Cvrček David, Jiří Polák, Koreček, Jan Polák, Kišš, Ondřej Polák, Karásek, Brožek

Branky: 7. Prokop, 10. Kobza, 32. Faltus, 44. Kobza, 54. Kutmon - 7. Dobiáš, 44. Novák

Vyloučení: 8:8 + Kalous 10 min OT Využití: 1:0 Střely: 49:32

Rozhodčí: Sedlák - Motálek, Vašátko

Diváci: 325

Úvod zápasu probíhal v režii domácích a Ament v chrudimské brance se rozhodně nenudil. Odolával až do sedmé minuty, kdy ho propálil Prokop. Vyrovnání přišlo hned vzápětí poté co Dobiáš na několikrát došťouchal kotouč do branky Slovanu. Radost Chrudimských ale trvala jen tři minuty. Hostující obrana předvedla obrovskou hrubku, po které se před Amentem zjevil osamocený Kobza a poslal domácí opět do vedení. Až do konce třetiny byla Chrudim pod tlakem, ale od další branky ji zachránila tyč.

I druhou třetinu začali hráči Slovanu náporem, ale hodně jim k tomu pomohla přesilovka 5 na 3. Chrudimští však bránili ukázkově a v plném počtu se začali tlačit před Turka v domácí kleci. Jenže si na něj nepřišel Kišš, Plch ani Novák a hlavně zcela volný Ondřej Polák, který zakončil vedle. Ani z nájezdu dvou na jednoho nic nebylo. Plch to zkusil sám a minul. A tak namísto vyrovnání přišla další chyba v rozehrávce a Faltus ve 32. minutě zvýšil na 3:1 pro domácí. Za dalších pět minut už na 4:1 upravil po závaru před Amentem Maška. Marnost chrudimského útoku završil těsně před sirénou Novák, který si krásně položil Turka na led, ale trefit takřka prázdnou bránu už nedokázal.

To Kobza se po třech minutách hry třetí třetiny prokličkoval až k páté brance a bylo hotovo. Novák sice hned po vhazování unikl domácím a snížil na 2:5, ale ti si rozhodně nechtěli nic komplikovat a jednoduchou hrou pohodlně bránili svůj náskok, který navíc po ukázkové kombinaci ještě zvýšili v 54. minutě. Chrudimští tak s loňským mistrem prohráli i třetí utkání v sezóně.