2. část-2.kolo, středa 21.12.2016, 18:30

HC ChrudimHC Choceň

4:3 (1:1 0:1 3:1)

Chrudim se s rokem 2016 loučí vítězně!

Poslední zápas KLM v tomto roce sehráli chrudimští hokejisté na domácím ledě s Chocní. Proti čtvrtému celku tabulky vedli od deváté minuty 1:0, ale hostující hráči v průběhu utkání skóre otočili. Plch sice na začátku třetí třetiny srovnal, ale čtyři a půl minuty před jejím koncem šla Choceň opět do vedení. Závěr zápasu však patřil domácím. V 58. minutě srovnal Mlejnek a za necelou minutu vystřelil tři body domácím Václav Novák.

Cvrček Dom.- Burkoň, Pilař, Urban, Kalous, Seidler, Mlejnek, Machač- Polák Jan, Polák Jiří, Haltuch, Novák, Cvrček David, Kišš, Koreček, Plch, Dobiáš, Štěpánek, Karásek, Polák Ondřej

HC Choceň:

Sajdl - Jehlička, Kousalík, Dvořák, Pilař Lukáš, Tölg, Řezníček- Čapek, Prachař T., Velinský, Knytl, Prachař Pavel, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský, Kučera

Branky a asistence: 9. Jiří Polák (Kalous), 41. Plch, 58. Mlejnek (Jan Polák), 59. Novák (Urban) - 19. Král (Knytl, Pochobradský), 24. Pavel Prachař (Tomáš Prachař), 56. Pavel Prachař (Tomáš Prachař)

Vyloučení: 7:6 Využití: 0:0 V oslabení: 1:1

Rozhodčí: Sedlák - Kalina, Kalus

Střely: 35:34

Diváci: 138

Úvod utkání patřil hostům a Chrudim jen se štěstím přežila závar před Cvrčkem ve čtvrté minutě. Chrudimský gólman si poradil i s přesnou střelou Pavla Prachaře. To domácí si ve své první vážnější šanci vedli skvěle. Jiří Polák se v deváté minutě protáhl mezi kruhy a zpoza obránce vystřelil Chrudimským vedení. O to přišli těsně před sirénou, když jim po hrubce ve vlastní přesilovce ujela hned dvojice Choceňských a bylo vyrovnáno. Po přestávce už hosté vedli. Bratři Prachařové předvedli pohlednou kombinační akci a starší Pavel otočil stav zápasu. Choceň vedení povzbudilo a dál zle zatápěla před Cvrčkem. Jenže se jí ani ve dvou dvojnásobných přesilovkách navýšit skóre nepodařilo. A mohla litovat, protože na samotném začátku třetí třetiny prchnul v oslabení Plch a bylo srovnáno. Aktivnější byla tentokrát Chrudim, ale ani Štěpánek, ani Jan Polák v dobrých pozicích neskórovali. Na druhé straně mohl potrestat chybu domácích Krejza, ale Cvrček ho bravurně vychytal. Při zakončení Knytla mu zase pomohla tyč. V 56. minutě by se ale musel rozkrájet, aby zabránil gólu při dorážce Pavla Prachaře, který se nejlépe zorientoval v závaru před brankou. Choceň vedla 3:2 a s domácími to nevypadalo dobře. Jenže dvě a půl minuty před koncem Mlejnek nahazoval z těžkého úhlu na hostující branku a puk se zastavil až v ní - 3:3. Zdálo se tedy, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení. Jenže 78 sekund před sirénou napřáhl kapitán Václav Novák a zařídil domácím tříbodový zisk.