2. část-1.kolo, neděle 18.12.2016, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Chrudim

5:4 (3:0 1:2 1:2)

Chrudim trápila lídra tabulky do posledních vteřin

Chrudimští hokejisté mají především na hřištích soupeřů značné problémy se vstupem do zápasu. Na ledě Kohoutů tomu nebylo jinak. Domácí na náš tým vlétli a hned jejich první šance skončila brankou, když se Hemský uvolnil až před Cvrčka a nezaváhal. Následně využil přesilovku Šimončič a v sedmé minutě na 3:0 upravil opět Hemský, který si jako přes kopírák zopakoval akci u své první branky.

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter - Škvor, Veselý, Lesák, Vondráček, Fink, Boruch - Šimončič, Stehno, Kavalír – Hemský, Jindřich, Zadina – Smékal, Janoušek, Zítka – Schejbal, Pejcha

Dominik Cvrček – Urban, Mlejnek, Kalous, Seidler, Haltuch, Burkoň – Plch, Novák, Dobiáš – David Cvrček, Jiří Polák, Koreček – Karásek, Ondřej Polák, Kišš

Branky a asistence: 2. Hemský (Jindřich), 6. Šimončič (Škvor, Stehno), 7. Hemský (Jindřich), 34. Hemský (Jindřich), 58. Zadina (Jindřich, Hemský) – 36. Karásek, 39. Kalous (Kišš), 43. Kišš (Kalous), 60. Novák (Dobiáš, Plch)

Vyloučení: 2:1 + Mlejnek 5+20 min OK, Využití: 1:1

Rozhodčí: Kukeně – Souček, Málek

Diváci: 374

Domácí měli několik dalších příležitostí na zvýšení, ale Chrudimští začali postupně vyrovnávat hru a snažili se o kontaktní gól. Komplikací v jejich snaze bylo dost přísné vyloučení Mlejnka na začátku druhé třetiny, kterému sudí po debatě s domácí střídačkou upravil trest z 2 +10 na 5 + 20 a hostující obránce putoval do sprch. Českotřebovští měli v dlouhé výhodě několik stoprocentních šancí, ale Cvrček někdy i s notnou dávkou štěstí odolával. Inkasoval až ve 34. minutě, kdy nestačil na dobře umístěnou střelu Hemského, který tak zaznamenal svoji třetí branku a potvrdil, že mu to proti našemu celku střílí více než dobře. Domácí ale vedení 4:0 poměrně hodně uspokojilo a Chrudim začala přebírat otěže utkání. Ještě do konce druhé třetiny snížili Karásek s Kalousem, a když na začátku třetí části šikovnou tečí upravil na rozdíl jediného gólu Kišš, byli hostující hráči blízko senzaci. Vyrovnání měl na hokejce Plch, ale jeho ráně se do cesty postavila tyč! Chrudimští hokejisté byli od poloviny zápasu lepším celkem a za svůj výkon by si zasloužili bodovat, jenže Kohouti neponechali nic náhodě a necelé tři minuty před koncem Zadina potrestal chrudimské zaváhání, které pramenilo ze snahy o vyrovnání. Novák sice ještě snížil na 4:5, ale to už do konce zápasu zbývaly pouhé čtyři vteřiny.

Ohlasy

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: "I když pro nás začátek utkání opět nedopadl dobře a velmi rychle jsme prohrávali, přesto se kluci snažili celých 60 minut a za stavu 3:4 jsme sahali po vyrovnání. Škoda že jsme nedokázali vstřelit v této fázi branku, myslím že dnes bychom si alespoň bod zasloužili. Pokud dokážeme dnešní výkon zopakovat v dalších střetnutích, pak věřím že ve skupině o 1.- 6. dokážeme být soupeřem všem týmům a můžeme se dokázat i posunout vpřed."