HC HlinskoHC Chrudim

2:7 (0:1 0:3 2:3)
Radek Pecina | | A-tým

Chrudimští na poslední chvíli proklouzli do první šestky

Poslední kolo základní části hokejové Krajské ligy mužů svedlo za soupeře oba okresní rivaly v této soutěži. A zápas dostal svůj náboj již v úterý večer díky předehrávce Havl. Brodu B s Poličkou, v němž hosté překvapivě zvítězili 2:1. Tím pádem bylo jasné, že pokud Chrudimští vyhrají za tři body, proniknou na poslední chvíli do finálové šestky, což se jim po celkem jednoznačném průběhu i podařilo.

HC Hlinsko:

Saifr – Poskočil, Machovec, Koželuh, P. Hron – Dítě, J. Hron, Sobotka – Zídek, Chvojka, Králíček – Zdražil Tulis, Brebera

Ament – Mlejnek, Urban, Seidler, Kalous, Machač, Burkoň – Plch, Novák, Dobiáš – Cvrček, Jiří Polák, Koreček – Kopečný, Jan Polák, Kišš – O. Polák

Branky: 45. Brebera 60. Sobotka – 8. a 60. Plch, 25. a 38. Kopečný, 33. Mlejnek, 46. Jiří Polák, 50. Kišš

Vyloučení: 4:8 + Zdražil 10 min OT, bez využití

Rozhodčí: Kukeně-Přichystal, Veverka

Diváci: 126

Utkání začalo oboustranně opatrně. První náznak šance přišel ve 4. minutě po chybě domácího Zídka, střelu Jana Poláka však bezpečně zlikvidoval brankář Saifr. S přibývajícím časem začali být Chrudimští stále více aktivnější a o dvě minuty později se povedl pěkný závar jejich první pětce, Novák ale v jasné příležitosti netrefil prázdnou klec. Pak přišly střelecké pokusy Jiřího Poláka a Kopečného, aby na konci 8. minuty poslal hostující tým do zaslouženého vedení z brejku Plch. Hra pak plynula v poklidném tempu a bez šancí až do 17. minuty, kdy se zjevil sám před Saifrem Dobiáš, vše však vyřešila vyrážečka pozorného hlineckého gólmana.

Úvod druhé dvacetiminutovky se nesl ve znamení domácích hokejistů o vyrovnání, opravdu pohledných akcí či vypjatých situací ale bylo jak šafránu. Až přišla 28. minuta, v níž dostal příliš volného prostoru v útočném pásmu chrudimský Kopečný a přes dva neúspěšné pokusy napotřetí prostřelil Saifra (0:2). A za pět minut bylo s Hlineckými ještě hůře. Po závaru první formace se puk odrazil na modrou k obránci Mlejnkovi, který střelou do poloodkryté klece navýšil vedení Chrudimi na tříbrankový rozdíl. Od té doby začali hosté na ledě dominovat, o čemž svědčí situace ze 38. minuty, kdy se jim povedl brejk dvou na nikoho, a to by se mohl Saifr rozkrájet – Kopečný 0:4. Minutu před druhou sirénou se pak po dalším brejku, tentokrát dvou na jednoho, postavila střele Kalouse do cesty tyč.

Nelze napsat, že v poslední části už o nic nešlo, protože oba týmy se snažily rozvlnit síťku za soupeřovým gólmanem, přestože podvědomě tušily, že je o osudu utkání už rozhodnuto. Hrál se proto bezstarostný hokej. Ve 45. minutě se dočkali čestného úspěchu Hlinečtí, když střelou po ledě poprvé překonal brankáře Amenta Brebera. Za dvě minuty již ale hosté opět vedli o čtyři góly, pěknou kombinaci druhého útoku zakončil nekompromisní ranou Jiří Polák. V 50. minutě pak upravil Kišš na 1:6. O sedm minut později nastřelil Ondřej Polák jen břevno soupeřovy svatyně, přesto se stav ještě dvakrát měnil, a to v poslední minutě. V ní nejprve snížil Sobotka, aby hned o 22 vteřin později potrhl konečný výsledek a zaslouženou výhru Chrudimi Plch. Hosté se tak „za minutu dvanáct“ vmáčkli do finálové šestky a okresní derby budou mít po Novém roce ještě další dvě pokračování.