19. kolo, neděle 11.12.2016, 17:00

HC ChoceňHC Chrudim

6:3 (2:2 1:1 3:0)

Chrudimští v Chocni vedení neudrželi

I přes hodně nepovedený vstup do zápasu, kdy jsme prohrávali po dvou minutách už 0:2, dokázali chrudimští hokejisté zabojovat, do konce třetiny vyrovnat a v té druhé jít do vedení. Choceň však ještě do přestávky srovnala a třemi góly v posledním dějství si zajistila jistotu první šestky. Zároveň tak naše naděje na šesté místo posunula do roviny teorie.

HC Choceň:

Sajdl - Kopsa, Jehlička, Kousalík, Dvořák, Řezníček- Křečan, Šejba, Prachař T., Pilař M., Velinský, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský

Ament (od 3. min Cvrček Dom.)- Burkoň, Urban, Kalous, Seidler, Mlejnek, Brychta- Polák Jan, Polák Jiří, Haltuch, Novák,Cvrček David, Kišš, Koreček, Plch, Dobiáš

Branky a asistence: 2. Kopsa (Prachař, Krejza), 3. Křečan (Pochobradský, Král), 36. Zavřel (Prachař), 50. Zavřel (Kopsa, Prachař), 52. Král (Zavřel, Kousalík), 60. Prachař - 4. Haltuch, 11. Novák (Plch), 26. Novák

Vyloučení: 4:3, bez využití

Rozhodčí: Kratochvíl-Schaffer, Padevět

Střely: 32:34

Diváci: 442

První dvě minuty utkání byly pro chrudimský tým přímo děsivé. Nahození od mantinelu a téměř od modré skončilo až za zády překvapeného Amenta. Uběhla půlminuta, chrudimský brankař inkasoval podruhé a vystřídal ho Cvrček. V páté minutě oplatili Chrudimští domácím branku z kategorie náhodných, když Haltuch překvapil Sajdla. Poté Cvrček několikrát skvělým zákrokem zabránil domácím ve skórování, a ti mohli nevyužitých tutovek litovat. Václav Novák v polovině třetiny předvedl svůj um a po vynikající akci a přesném zakončení vyrovnal. Chrudim mohla jít dokonce do vedení, ale 15 sekund před koncem 1. části Novák v nájezdu Sajdla neprostřelil.
Povedlo se mu to až ve 26. minutě, kdy zachytil velice nepřesnou rozehrávku domácích a střelou švihem mezi kruhy dokonale otočil skóre utkání. Chrudim pak díky Cvrčkovi přežila opět bez újmy několik nebezpečných okamžiků, aby následně mohla jít do dvoubrankového vedení. Haltuch ale v samostatném úniku choceňského brankaře nepřekonal. Z následného protiútoku se naopak radovali domácí, když ve 36. minutě vyrovnal Zavřel.

Úvod třetí třetiny patřil rozhodně hostům, kteří do ní vstoupili aktivněji, jenže kromě několika střel si vážnější příležitost nevypracovali. Choceň na tom byla v 50. minutě podobně, ale ta bohužel svoji první velkou šanci zužitkovala. Vedení na stranu domácích vrátil opět Zavřel. A aby toho pro Chrudimské nebylo málo, ani ne po dvou minutách poslal svůj tým do trháku Král. Chrudim se snažila o snížení, ale zkušený tým domácích si vedení pohlídal a navíc 20 sekund před koncem pojistil tři body gólem do prázdné brány Prachař.