17. kolo, středa 30.11.2016, 18:30

HC ChrudimBK Havlíčkův Brod "B"

6:3 (0:2 5:0 1:1)

Chrudim otočila utkání s Brodem a dál živí naděje na umístění v první šestce

Chrudimští hokejisté s havlíčkobrodskými mladíky prohrávali po první třetině 0:2 a i když na začátku té druhé snížili, nemohli se dlouho dostat do tempa. Pak ale přišla závěrečná dvouminutovka, ve které čtyřikrát! skórovali a dokonale tak otočili vývoj utkání. Ziskem tří bodů dál zůstávají v boji o první šestku, která zajišťuje play-off.

Chalupa (od 21. Dominik Cvrček) – Švadlenka, Burkoň, Machač, Urban, Kalous, Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Jan Polák, Koreček, Haltuch, Karásek, Brožek, Štěpánek

BK Havlíčkův Brod "B":

Adam (od 41. Kekula) - Mendl, Kříž, Bancíř, Pecen- Hynek, Jelínek, Szilva, Přibyl, Cejpek, Abbrent, Polák, Motl, Hlídek

Branky a asistence: 23. Dobiáš (Plch), 38. Plch (Dobiáš), 39. Ondřej Polák (David Cvrček, Kišš), 40. Dobiáš (Novák), 40. Novák (Kišš), 43. Jan Polák (Machač, Švadlenka) - 3. Hynek (Polák), 17. Motl (Jelínek), 48. Hlídek (Jelínek)

Vyloučení: 8:5 + Burkoň (CR) a Mendl (HB) 10 min OT
Využití: 2:0
Střely: 31:31
Rozhodčí: Kareš-Suchánek, Schaffer

Diváci: 107

Po dvou minutách hry se po levé straně prosmýkl Hynek až před Chalupu a zakončil přesně k tyči. Takřka to samé předvedl jeho spoluhráč Motl v minutě sedmnácté a hosté si do šatny vezli slibný náskok. Z něho umazal na začátku druhé třetiny Dobiáš, když nevzdal souboj u mantinelu a vybojoval puk, který poté z téměř nulového úhlu pomocí tyčky protlačil do branky. Chrudim se samozřejmě snažila o vyrovnání, ale série vyloučení jí to znemožňovala a oslabení ubírala síly. Přesto se domácí dokázali ubránit a pak to přišlo. Dvě minuty před sirénou využil přesilovou hru po parádní kombinaci s Dobiášem Plch, srovnal na 2:2 a odstartoval málokdy vídanou kanonádu. Za minutu poslal svůj tým do vedení Ondřej Polák, na 4:2 zvýšil opět Dobiáš a ještě do sirény stihl pátou branku přidat Novák. Chrudimští tak během 119 sekund čtyřikrát skórovali! Když pak na začátku třetí části vsítil šestý gól domácích Jan Polák, bylo rozhodnuto. Branka Hlídka z 48. minuty byla už jen kosmetickou úpravou výsledku.