14. kolo, neděle 20.11.2016, 18:00

HC ChrudimHC Polička

6:1 (2:0 3:0 1:1)

Chrudimští zabrali a slaví výhru nad Poličkou

Po čtyřech zápasech za sebou, ve kterých se vždy radoval soupeř, předvedli chrudimští hráči zlepšený výkon a poslední tým tabulky porazili 6:1. Už v první části si Chrudim vypracovala dvoubrankový náskok a po druhé třetině bylo utkání rozhodnuto.

Dominik Cvrček – Urban, Burkoň, Švadlenka, Seidler, Kalous - Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Koreček, Karásek, Haltuch, David Cvrček

HC Polička:

Zelený (od 41. min. Vašátko)- Vyskočil, Štěrba, Cik, Hejtmánek, Švanda- Lidmila, Švejda, Zobač, Šedý, Vostřel, Boháček L., Krajíček, Boháček J., Vápeník

Diváci: 111

Začátek zápasu nezastihl ani jeden tým zrovna v ofenzivní náladě a na první šanci se tak čekalo až do osmé minuty. Plch dostal přesnou přihrávku napříč brankovištěm, ale zakončení bez přípravy nebylo přesné. Pár vteřin poté se ve shrumáži před brankou nejlépe zorientoval Kalous a nadvakrát překonal Zeleného. V patnácté minutě měli hosté slušnou možnost vyrovnat, ale z velmi přísně nařízeného tresného střílení hosté Cvrčka v chrudimské brance nepřekonali. Za další čtyři minuty toho mohli litovat, protože Kalous na modré nic nevymýšlel, vystřelil a puk se zastavil až v síti.

Druhá třetina měla stejně ospalý začátek jako ta první. Po sedmi minutách sice Ondřej Polák přesnou střelou pod horní tyčku zvýšil na 3:0, ale pak se hodně dlouhou dobu hrálo bez zakončení. Když už to vypadalo, že se nic důležitého v této části neodehraje, vystřelil 30 vteřin před jejím koncem Kalous a od padajícího Kišše doputoval kotouč až do poličské brány. No a když jedinou vteřinku před sirénou na 5:0 upravil Jiří Polák, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Poslední dějství nabídlo stovce diváků na chrudimském stadionu asi nejméně kvalitní podívanou z celého zápasu a namísto parádních akcí byla k vidění jen spousta dohraných soubojů, krvavých šrámů a spíš než gólmani obou celků měl nejvíce práce domácí zdravotník. Diváci se ale přece jen dvou branek dočkali. Nejdříve po padesáti minutách hry překazil Dominiku Cvrčkovi čísté konto hostující Šedý a za další dvě minuty uzavřel brankový účet David Cvrček. Ve středu zakončí Chrudimští sérii domácích zápasů proti Litomyšli.