13. kolo, středa 16.11.2016, 18:30

HC ChrudimHC Slovan Moravská Třebová

2:3 (1:1 0:1 1:1)

Chrudim nebodovala ani proti Slovanu

Hokejisté Chrudimi dál natahují sérii porážek. Tentokrát nestačili o jediný gól na tým z Moravské Třebové. Proti třetímu celku tabulky šli sice domácí rychle do vedení, ale soupeř třemi brankami utkání otočil a Chrudimští dokázali už jen snížit na konečných 2:3.

Ament – Urban, Burkoň, Švadlenka, Seidler, Turčáni, Machač, Kalous - Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Jan Polák, Koreček, Karásek, Štěpánek, Novotný

HC Slovan Moravská Třebová:

Turek - Pokorný, Rajnoha, Polák, Kutmon, Rosendorf, Kvapil - Maška, Faltus, Řehulka, Muselík, Čikl, Aulehla, Hujsa

Branky a asistence: 2. Kalous (Novák, Karásek), 54. Novák (Jan Polák, Machač) - 14. Maška (Faltus, Čikl), 40. Rajnoha (Kvapil, Čikl), 50. Aulehla

Vyloučení: 5:2 Využití: 1:1 Střely: 32:31

Rozhodčí: Veselý - Kolář, Škorpil

Diváci: 98

Po minutě hry dostal mezi kruhy přesnou přihrávku Kalous a poslal domácí do rychlého vedení. O to mohli přijít v šesté minutě, ale Čikl nenašel skulinku mezi Amentovými betony. V minutě deváté pak zakončení Řehulky ukryl v náručí. Na začátku čtrnácté minuty hosté trefili tyč a odražený puk dorazil Maška do odkryté klece.

V polovině druhé části měl ten samý hráč na holi třetí branku Slovanu, ale Ament jeho sólový nájezd chytil. Stejně dobře si na druhé straně počínal Turek, který vychytal Karáska. Když už to vypadalo, že v druhé třetině branka nepadne, napřáhl na modré Rajnoha a zároveň s klaksonem trefil přesně horní růžek Amentovy branky. I přes značné protesty Chrudimských rozhodčí gól bez váhání uznal.

Do třetí třetiny vstoupili domácí obrovskou šancí Turčániho, ale Turek mu vyrovnání překazil. To Aulehla měl při zakončení větší porci štěstí. Jeho rána se odrazila od mantinelu zpět na jeho hůl a hostující útočník pod padajícím Amentem zvýšil vedení svého týmu. Chrudim měla poté dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, ale dlouho se nemohla usadit v útočném pásmu. Až po vypršení trestu Rajnohy dokázal přesně zakončit Novák a dal domácímu celku naději. Vyrovnat se ale už Chrudimským nepodařilo a o nutnosti bodovat v nedělním utkání proti Poličce asi není třeba diskutovat.