11. kolo, středa 09.11.2016, 18:30

HC ChotěbořHC Chrudim

4:3 (2:2 2:1 0:0)

Z Chotěboře bez bodu

Jak špatně končili Chrudimští první polovinu základní části v derby s Hlinskem tak stejně špatně vstoupili i do odvet. S Chotěboří prohráli znovu 3:4, ale tentokrát to "stihli" už v základní hrací době, takže všechny body zůstaly na tamním promrzlém stadionu. Chrudim dvakrát dotahovala dvoubrankové vedení domácích. Jednou byla úspěšná, podruhé už ne, přestože v bezgólové třetí třetině přestřílela svého soupeře vysoko 16:5.

HC Chotěboř:

Pešek - Klofáč, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Vácha, Kopecký - Hospodka, Eis, Nermuť, Dvořák, Piskač, Svoboda, Hajšman, Langhans, Činčila B., Mašek

Ament - Machač, Burkoň, Seidler, Urban, Vágner - Kalous, Polák Jiří, Dobiáš, Haltuch, Novák, Cvrček, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej

Branky a asistence: 13. Svoboda, 13. Langhans (Kopecký, Piskač),  25. Svoboda (Dvořák), 27. Svoboda (Krejčí) - 15. Cvrček (Vágner), 17. Novák, 38. Haltuch (Machač)

Vyloučení: 3:5, Bez využití, V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Prchal - Kis, Padevět

Střely: 28:37

Diváci: 115

Začátek zápasu patřil hostům, jenže jak už to poslední dobou bývá u chrudimského týmu zvykem, přijde po několika dobrých příležitostech (Jiří Polák, Machač, Haltuch) hrubka a soupeř jde do vedení. První dvě chyby Chotěboř ještě nepotrestala. V 7. minutě Machač namazal mezi kruhy Eisovi, ale Ament situaci zachránil. Po další minutě prchnul Vágnerovi Mašek, ale chrudimský brankář opět čaroval. Na začátku 13. minuty už ale domácí skórovali. Ve schrumáži před bránou se k puku dostal střelec večera Svoboda a poslal Chotěboř do vedení. Po několika vteřinách už to bylo 2:0, když Vágner neubránil Langhanse a ten udělal efektní kličku vyjetému Amentovi. Chrudimští se dostali na dostřel v 15. minutě poté co Cvrček nic nevymýšlel, vystřelil na bránu a snížil na 1:2. No a když Novák zachytil na modré rozehrávku domácích a sám před brankářem nezaváhal, bylo vyrovnáno.
Do druhé třetiny vstoupili chrudimští šancí Korečka, jenže ten svůj samostaný únik nevyužil. Zato domácí dvě své šance ano. Ve 25. minutě se před Amenta protáhl Svoboda a poslal Chotěboř opět do vedení a dvě minuty poté uzavřel ten samý hráč tečí svůj hattrick. V polovině druhé části ujížděl na Peška Dobiáš, ale nenašel skulinku mezi betony domácího brankáře. Dvě minuty před sirénou a dvě sekundy před vypršením trestu Kalouse ujeli v oslabení Chrudimští dva na jednoho, Haltuch místo nahrávky volil střelu a mířil přesně- 4:3.
O tom, že se Chrudim ve třetí části snažila o vyrovnání svědčí poměr střel 16:5 v její prospěch, jenže v největší příležitosti trefil Ondřej Polák ve 47. minutě pouze tyč domácí branky. V 56. minutě měli Chrudimští další dobrou příležitost, jenže za dvě minuty přesilové hry pěti proti třem vystřelil na Peška pouze obránce Kalous. Faulující Haltuch pak definitivně pohřbil naděje na bodový zisk. Chrudim tak do odvet vstoupila prohrou a nyní ji čeká série čtyř domácích zápasů za sebou. Ten první v neděli proti suverénní České Třebové.