10. kolo, neděle 06.11.2016, 18:00

3:4 sn (1:2 0:1 2:0)
Tomáš Straka | | A-tým

V derby vyhrálo Hlinsko na nájezdy 4:3

Chrudimští hokejisté nepodali v utkání okresního derby proti Hlinsku takový výkon, kterým v posledním utkání zničili Choceň a až do poloviny třetí třetiny tahali jednoznačně za kratší konec pomyslného zápasového provazu. Hned dvakrát inkasovali ve vlastní přesilovce a jen se štěstím se jim podařilo vyrovnat. A i když po srovnání skóre jednoznačně na hřišti kralovali, vítěznou branku se jim už vstřelit nepodařilo. V samostatných nájezdech uspěl za Chrudimské pouze Plch, a když Ament kapituloval hned dvakrát, radovalo se v prvním letošním střetnutí Hlinsko.

HC Chrudim:

Ament- Vích, Švadlenka, Burkoň, Urban, Vágner, Kalous - Polák Jiří, Novák, Karásek, Cvrček David, Seidler, Kišš, Koreček, Plch, Polák O., Brožek, Haltuch

HC Hlinsko:

Saifr- Kunz, Sobotka, Machovec, Koželuh, Pazdera, Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Bureš, Králíček, Hron, Havel

Branky a asistence: 7. Jiří Polák (Burkoň), 50. Jiří Polák (Kalous), 53. Novák (Cvrček, Jiří Polák) - 2. Havel (Sobotka, Chvojka), 18. Bureš, 32. Hron (Dítě), Rozhodující nájezd Sobotka

Vyloučení: 4:7 Využití: 1:0 V oslabení: 0:2

Střely: 34:27

Rozhodčí: Prchal- Holeček, Laczko

Komentář

Do zápasu mělo Hlinsko rozhodně lepší vstup než Chrudim a po několika zahřívacích střelách dostal přesnou přihrávku mezi kruhy Havel a zcela nepokrytý měl čas zpracovat a přesně zamířit do horního rohu Amentovy branky. V 7. minutě sice dokázal Jiří Polák vyrovnat, ale na hodně dlouhou dobu to byla jedna z mála radostí pro chrudimské diváky. Hlinsko pomalu přebralo otěže utkání a po někdy až neuvěřitelných hrubkách podnikalo nebezpečné výpady na domácí bránu. V gól dokázalo přetavit až ten třetí z nich. Na začátku 18. minuty v oslabení dorážel do prázdné branky Amentem vyraženou střelu Bureš.
Ani rázná domluva v kabině chrudimské hráče neprobudila a Ament musel několikrát předvést neskutečné zákroky, aby zabránil pohromě. Ve 32. minutě už byl ale krátký na přesné zakončení Hrona, který opět v oslabení unikl domácí obraně.
A takřka ve stejném duchu pokračovala i třetí třetina. Možná definitivní ránu mohla Chrudimi zasadit dvojice Tulis-Dítě, ale ani jeden z jmenovaných nedokázal překonat ve vyložených pozicích domácího gólmana. A přišel trest pro Hlinecké. V 50. minutě Jiří Polák svým druhým gólem v utkání bleskově využil přesilovou hru a chrudimští hokejisté chytili druhý dech. Za další tři minuty ujel po pravé straně Novák a trefil přesně horní růžek Saifrovy klece. Bylo vyrovnáno a Chrudim se dál tlačila do šancí. Jenže ani Novák ani Kalous nemířili přesně. A když hlinecký Chvojka nepotrestal zaváhání domácích, přišlo na řadu prodloužení. Hrálo se tři proti třem a chrudimští hráči svého soupeře přitlačili před vlastní bránu. Navrátilec do chrudimské sestavy Dobiáš na Saifra nevyzrál a Novákova střela skončila na tyči. Až na konci prodloužení se hosté dostali z vlastního pásma a po chybě Plcha měli i možnost rozhodnutí, jenže Ament stále držel domácí naděje na druhý bod.
V samostaných nájezdech ale jeho kouzlo nefungovalo na duo Dítě-Sobotka. Za Chrudim uspěl pouze Plch. Dobiáš pálil do tyče a Kišše Saifr vychytal. Hlinsko bylo v utkání většinu času lepším týmem a zaslouženě si odváží bod navíc. Chrudim bude muset dnešní ztrátu dohánět ve středu v Chotěboři.