9. kolo, středa 02.11.2016, 18:30

HC ChrudimHC Choceň

8:2 (3:0 4:2 1:0)

Chrudimští hokejisté si vyšlápli na Choceň. Kanonádu režíroval Václav Novák

Nejlepší výkon v probíhající části sezóny si chrudimští hokejisté schovávali na Choceň, kterou deklasovali 8:2. Ve vynikající atmosféře, o kterou se po celý zápas staraly oba tábory fanoušků, předvedli téměř vše co k hokeji patří. Třikrát využili přesilovou hru, jednou skórovali v oslabení a čtyřmi brankami a jednou asistencí se na vysokém vítězství podílel Václav Novák.

Ament- Budínský, Vích, Švadlenka, Burkoň, Machač, Urban, Vágner, Kalous - Polák Jiří, Polák Jan, Kopečný, Novák, Karásek, Cvrček David, Seidler, Kišš, Koreček, Plch, Štěpánek, Polák O.

HC Choceň:

Sajdl (od 10.min Bernart) - Novák, Jehlička, Pilař L., Tölg - Bor, Křečan, Prachař T., Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Pochobradský

Branky a asistence: 2. Novák (Vích, Budínský), 4. Novák (Urban, Jiří Polák), 10. Cvrček, 24. Novák (Urban, Jiří Polák), 25. Vích (Cvrček, Jiří Polák), 26. Jan Polák (Kopečný, Machač), 38. Machač (Jiří Polák, Novák), 49. Novák (Plch, Kišš) - 28. Zavřel (Krejza, Prachař), 36. Křečan

Vyloučení: 9:8 + Krejza 10 min. OT Využití: 3:1 V oslabení: 1:0
Rozhodčí: Doležal- Přichystal, Veverka Střely: 42:24

Diváci: 213

Hokejisté Chocně nastoupili do utkání jen s dvanácti hráči v poli a i to se nejspíše podepsalo na jejich výkonu. Kromě několikaminutové pasáže ve druhé třetině byli chrudimští hokejisté na ledě pány a po dvou porážkách za sebou se opět mohli radovat z vítězství. Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě utkání Novák, když dorazil puk za záda Sajdla. Za minutu a půl si střelec večera to samé zopakoval a zvýšil na 2:0. Třetí gól přidal v oslabení Cvrček, poté co z nulového úhlu překvapil choceňského brankáře a poslal ho na střídačku. Náhradník Bernart sice dlouho odolával, ale na začátku druhé třetiny pro něj přišla krušná dvouminutovka, ve které inkasoval hned třikrát. Nejdříve hattrick zkompletoval Novák, za půl minuty na 5:0 upravil poprvé v sezóně hrající Vích a šestý gól vsítil nejmladší z rodu Poláků Jan. Choceň pak přece jen našla recept na skvěle chytajícího Amenta v chrudimské brance, když snížila na 2:6, ale Machač ve 38. minutě uklidnil domácí střídačku. V poslední části si chrudimští hokejisté zkušeně pohlídali vývoj zápasu a když navíc v její polovině na 8:2 upravil svoji čtvrtou brankou Novák, mohli se radovat z důležitého bodového zisku před nedělním derby s Hlinskem.

Ohlasy

HC Choceň:

René Seidler, asistent trenéra HC Chrudim:
"V utkání proti Chocni jsme podali rozhodně nejlepší výkon v letošní sezóně. Soupeře jsme přehráli především díky tomu, že jsme mohli do zápasu nasadit čtyři pětky a všechny se dokázaly prosadit. Celý tým od brankáře až po posledního hráče šlapal na jedničku. Čtyři branky Václava Nováka jen korunovaly dnešní úspěch  "