8. kolo, neděle 30.10.2016, 17:00

HC Světlá nad SázavouHC Chrudim

6:4 (3:3 2:0 1:1)

Chrudimští ve Světlé bojovali, ale na body to nestačilo

I přes nepovedený vstup do utkání, kdy domácí během deseti minut vedli 3:0, dokázali chrudimští hokejisté zabojovat a po brankách Kalouse, Cvrčka a Nováka ještě do konce první části skóre vyrovnat. Navíc téměř do poloviny druhé části byli lepším týmem, ale stejně jako v Havlíčkově Brodě, zakončení i v těch nejvyloženějších pozicích pokulhávalo. To Světlá byla úspěšnější. Chybné střídání hostů nemilosrdně trestal O. Včela, a když ve 35. minutě využitou přesilovkou upravil P. Včela na 5:3, museli Chrudimští opět dohánět. Bohužel ani ve třetí části nedokázali hostující hráči najít recept na Koubského. Až v samotném závěru se to při power-play povedlo J.Polákovi, ale času na vyrovnání už bylo málo. Navíc se po chybné rozehrávce dostal k puku Žák a definitivně potvrdil, že body zůstanou ve Světlé. Chrudim i přes porážku podala na ledě favorita velice dobrý výkon a zopakovat ho může hned ve středu v domácím utkání proti Chocni.

HC Světlá nad Sázavou:

Zvolánek (od 20. min. Koubský) - Svoboda, Kůrka, Včela O., Šíma, Kořínek - Křišťan V., Žák, Křišťan R., Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Doležal Jak., Kopecký, Špatenka, Kubát

Chalupa (Cvrček Dom.) - Budínský, Burkoň, Urban, Vágner, Kalous - Polák J., Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček David, Seidler, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, Polák O.

Branky a asistence: 4. Doležal Jar. (Kopecký), 5. Svoboda (Křišťan R., Žák), 11. Dolinský (Křišťan R.),  30. Včela O. (Křišťan R., Žák),  35. Včela P. (Křišťan R., Včela O.), 60. Žák - 11. Kalous, 12. Cvrček David (Novák, Polák J.), 20. Novák (Cvrček David, Polák J.), 60. Polák J.(Plch)

Vyloučení: 2:6 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Pilný - Kareš, Padevět

Střely: 30:30

Diváci: 287

Ohlasy

Jiří Polák, trenér HC Chrudim:
"Pro nás je to bohužel další utkání, ve kterém jsme sice nepředvedli vůbec špatný výkon, ale rozhodují vstřelené a v našem případě hlavně obdržené branky a v této nejdůležitější činnosti, to je obdržet co nejméně gólů, jsme opět prohráli. Navíc jsme kvůli zranění po střetu z golmanem domácích přišli o kapitána Marka Kišše."