HC ChrudimHC Ledeč nad Sázavou

6:3 (2:0 3:2 1:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim proti Ledči nad Sázavou splnila povinnost a potřetí za sebou zvítězila

Chrudimští hokejisté dokázali poslední celek tabulky porazit 6:3 a ve třetím utkání za sebou naplno bodovat. Svým výkonem ale pohoupouhých 75 diváků, kteří zavítali na zdejší zimní stadion, příliš nepřesvědčili. Po 27 minutách přitom domácí vedli už 5:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že se Ledeč dostane na dostřel dvou branek. Definitivní uklidnění tak přinesla až branka Jan Poláka v poslední minutě.

HC Chrudim:

Ament – Švadlenka, Machač, Urban, Budínský, Burkoň, Vágner, Kalous- Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Seidler, Koreček, Haltuch, Karásek, Jan Polák, Štěpánek, Brožek

HC Ledeč nad Sázavou:

Hanák- Šťastný, Buchta, Hrabaň, Beneš, Zmrhal, šimůnek- Procházka, Hlavnička, Štěpán, Marian Havel, Marek Havel, Krajíček, Zadražil

Branky a asistence: 9. Vágner (Novák, Jiří Polák), 16. Kišš, 22. Novák, 24. Kopečný (Jan Polák, Štěpánek), 27. Štěpánek (Kopečný, Urban), 60. Jan Polák (Kopečný) - 30. Hrabaň (Beneš), 32. Štěpán (Marek Havel), 59. Krajíček (Hrabaň)

Vyloučení: 4:5 Bez využití V oslabení: 1:1

Rozhodčí: Veselý- Kolář, Škorpil

Střely: 35:19

Diváci: 75

Komentář

Chrudimští se do svého soupeře pustili od první minuty a byť zanedlouho vedli na střely 6:0, dokázali skórovat až po osmi odehraných minutách. Po nádherné kombinaci se do prázné branky trefil Vágner. Ještě do přestávky přidal druhý gól Kišš. I nástup do druhé třetiny zastihl Chrudimské v dobré formě a ve 22. minutě na 3:0 zvyšoval Novák. Dvě minuty poté na 4:0 junior Kopečný a parádní pětiminutovku uzavřel jeho stejně starý spoluhráč Štěpánek. Chrudim měla ještě dvě dobré brankové příležitosti, ale už bez gólového efektu. To Ledeč dokázala během dvou minut dvakrát skórovat, z toho jednou ve vlastním oslabení a do chrudimské hry se začala vkrádat nervozita a z ní pramenící nepřesnost. I nadále byli domácí aktivnějším a nebezpečnějším týmem, ale zakončení pokulhávalo. Do několika šancí se dostal i soupeř, ale proměnit jednu z nich dokázal naštěstí až v předposlední minutě Krajíček. Uklidnit svůj tým musel až v samotném závěru utkání Jan Polák, který šikovně objel branku a zasunul puk do prázdné. I přes ne úplně přesvědčivý výkon dokázali chrudimští potřetí v řadě naplno bodovat a v neděli se vydají do havlíčkobrodské Kotliny pokusit se rozšířit svoji bodovou sbírku.

Ohlasy

Jiří Polák, trenér HC Chrudim:
"Dnešní zápas lze rozdělit na dvě poloviny. V té první jsme jasně dominovali a vyhráli ji 5:0. Ve druhé jsme pod dojmem dosavadního průběhu polevili a přestali se dostatečně soustředit čehož soupeř využil ke korigování konečného výsledku."