5. kolo, neděle 16.10.2016, 17:00

HC LitomyšlHC Chrudim

2:4 (0:0 1:1 1:3)

Chrudim veze z Litomyšle plný počet bodů!

V přípravě předvedli chrudimští hokejisté nejlepší výkon v Litomyšli, kde zvítězili 4:1 a i v mistrovské části si dosud nejlepší představení schovávali opět na tamní stadion. Po velkém boji tentokrát vyhráli 4:2 a tříbodovým ziskem ukončili šňůru venkovních zápasů.

HC Litomyšl:

Kalousek - Švec, Skalník, Pachl, Starý, Budina, Hynek, Dvořák, Drobný, Vomočil, Šula, Fajfr, Skoumal, Barkóci, Dospěl, Voříšek

Ament – Urban, Budínský, Burkoň, Vágner, Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Seidler, David Cvrček, Koreček, Haltuch, Karásek, Kalous

Branky a asistence: 40. Barkóci (Budina), 60. Skoumal (Budina) – 25. Plch (Kišš), 41. Cvrček (Polák Jiří), 43. Karásek (Plch), 58. Karásek (Kišš)

Vyloučení: 5:8 Využití: 1:0 Střely: 26:30 Rozhodčí: Barek – Suchánek, Kis

Diváci: 179

Chrudim se od první minuty snažila zatlačit svého soupeře a ve své snaze byla úspěšná co do počtu střel, ale v první vážnější šanci se objevili domácí, když ve 4. minutě Švec ve vynikající pozici minul přihrávku. Pokus Dvořáka v 6. minutě zase jen těsně proletěl kolem levé tyče Amentovy branky. Chrudim byla nejblíže gólu v 10. minutě poté co Karásek nadvakrát dorážel, ale Kalousek jeho šance lapil. Druhá polovina 1. třetiny už větší příležitost na změnu skóre nepřinesla, i když Budinova rána z levého kruhu v samotném závěru pořádně vyděsila chrudimského brankaře.

Do druhé třetiny vstoupili Chrudimští daleko lépe než do té první. Začali jí přesilovou hrou, ve které ale Plch pálil pouze do tyče. To ve 25. minutě byl už chrudimský útočník přesnější a poslal hosty do vedení (0:1). Tlak Chrudimských sílil, ale po několika sporných rozhodnutích hlavního rozhodčího hráli Chrudimští nejdříve dlouhé 2 minuty ve třech a takřka do konce druhé části ve čtyřech. Byť chrudimská obrana s Amentem za zády dělala co mohla, dočkali se domácí vyrovnání. 8 vteřin před druhou sirénou využil přesilovou hru Barkóci.

Začátek 3. třetiny se Chrudimi povedl stejně dobře jako v posledním utkání v Poličce. Po necelé minutě se po několika střeleckých pokusech dostal k dorážce Cvrček a vrátil hostům vedení. Dvě minuty nato mohl zvýšit Karásek, ale jeho šanci Kalousek kryl. Za dalších pár vteřin už se ale ten samý hráč radoval a zvýšil na 3:1 pro Chrudim. Korigovat mohl vzápětí Dospěl, ale zcela sám před Amentem přestřelil. Chrudimští pak přežili další dvě oslabení, ve kterých se Ament musel několikrát předvést. Ale puk za svá záda nepustil. Naopak v 58. minutě přidal Chrudimským pojistku Karásek, který se protáhl po levé straně a blafákem překonal Kalouska v domácí brance. Litomyšl stačila už jen v poslední minutě korigovat brankou Dospěla. Chrudim tak tříbodovým ziskem zakončila sérii venkovních utkání a ve středu se konečně představí svým fanouškům v utkání proti Ledči nad Sázavou.

Ohlasy

Jiří Polák, trenér HC Chrudim:
"Dnes jsme hodně spokojeni s výkonem celého týmu. Co se týká koncentrace na celé utkání, celkového nasazení a snahy o plnění taktických pokynů, jsme jednoznačně předvedli zatím nejlepší výkon v mistrovských utkáních. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon a doufáme že budeme v podobném duchu pokračovat i v dalších utkáních."