neděle 13.03.2016, 18:00

HC ChrudimHC Hlinsko

5:2 (1:1 3:1 1:0)

Chrudim porazila Hlinsko 5:2 a slaví zisk poháru!

Až na třetí finálový zápas si Chrudim schovala nejlepší výkon celé série a po vítězství 5:2 se může radovat z triumfu v Poháru Vladimíra Martince. V utkání chrudimští hokejisté brzo vedli, ale Hlinsko skóre na začátku druhé třetiny otočilo. Jenže poté už padaly branky jen do sítě hlineckého Gregora.

Ament- Zrůst, Budinský, Machač, Turčáni, Vágner, Hudec - Brožek, Polák Jiří, Kišš, Karásek, Dobiáš, Cvrček, Polák Jan, Haltuch, Koreček, Seidler

HC Hlinsko:

Gregor- Hron, Sobotka, Koželuh, Pazdera, Černý, Doležal- Brebera, Havel, Zdražil, Dítě, Plachý, Štěpánek, Tulis, Bláha, Zídek

Branky: 02.18 Dobiáš, 26.28 Cvrček (Polák Jiří), 31.20 Cvrček (Polák Jiří), 32.31 Cvrček (Kišš), 42.18 Turčáni - 16.45 Dítě (Bláha), 22.46 Plachý (Sobotka, Zídek)

Vyloučení: 8:10
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Čížek- Padevět, Schaffer

Diváci: 310

Stadion: ZS Chrudim

Do zápasu vstoupili lépe chrudimští hokejisté, kteří se na začátku třetí minuty ujali vedení, když Gregora propálil Dobiáš. Hra se poté vyrovnala a do šancí ze začali dostávat i hostující hráči. Za jejich snahu byli odměněni vyrovnávací brankou Dítěte. Když v úvodu druhé části otočil skóre Plachý, byli chrudimští pod tlakem. Na ten ale dokázali odpovědět ve vlastním oslabení, když Cvrček ujel hostující obraně a vyrovnal. Ten samý hráč vrátil za dalších pět minut domácím vedení v přesilové hře a minutu nato uklidnující brankou v pokračující početní výhodě na 4:2 zkompletoval svůj hattrick. Když na začátku třetí třetiny pokořil Gregora i Turčáni, bylo o vítězi rozhodnuto. Chrudim na ledě do konce zápasu kralovala, zkušeně si pohlídala bezpečné vedení a po šedesáti minutách mohla naplno vypuknout radost ze zisku cenné trofeje.