SK Třebechovice pod OrebemHC Chrudim

1:4 (1:1,0:2,0:1)
Redakce | | A-tým

Chrudim na ledě soupeře zabrala a vynutila si rozhodující páté utkání

Stav osmifinálové série před čtvrtým vzájemným utkáním mezi HC Chrudim a SK Třebechovice pod Orebem byl 2:1 pro našeho soupeře. Chrudimští hokejisté museli nutně na zimním stadionu v Třebechovicích zvítězit, aby uživili své naděje na postup do čtvrtfinále. To se díky skvělému týmovému výkonu od všech hráčů podařilo. Chrudimi se povedlo po čtyřiceti minutách hry získat dvoubrankový náskok. V poslední třetině jsme soupeři nedovolili vyrovnat a naopak střelou do prázdné brány jsme pečetili vítězství 4:1.

SK Třebechovice pod Orebem:

T. Petrů (J. Vaněk) — V. Kostka, R. Píč, J. Plíhal, D. Souček, M. Dittrich, M. Mlateček, M. Kellner, M. Veselý — J. Drašnar, J. Wolf, T. Zahradník, O. Menyhárt, J. Jušta, L. Sajdl, R. Netušil, T. Drašnar, V. Šeda, M. Javůrek

L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, J. Turčáni, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 19. Jušta (Wolf) – 8. Langr  (Roubal, Pilař), 27. Polák (Pilař, Langr), 33. Formánek (Plch, Hybeš), 59. Langr (Roubal)

Stadion: Zimní stadion Třebechovice pod Orebem

Hned v úvodní minutě přišla Chrudim o útočníka Davida Cvrčka, který po tvrdém střetu s obráncem Plíhalem odjel do královehradecké nemocnice na šití tržné rány nad okem. Chrudim se ujala vedení 1:0 již v 7. minutě. Třetí útočná formace se dostala do tlaku, který využil Nicolas Langr, jenž procpal kotouč za domácího brankáře Tomáše Petrů. První větší šanci domácích v utkání měl Lukáš Sajdl, který vystihl rozehrávku soupeře, ale střelou z mezikruží na Lukáše Novotného nevyzrál. Hosté měli poté více ze hry, ale odskočit do dvoubrankového rozdílu se nepodařilo. V 18. minutě usedl na trestnou lavici Jiří Plch a hrála se první přesilová hra. Chrudim skvěle bránila, jenže poté obraná čtveřice nechala příliš mnoho prostoru u levého mantinelu rychlíkovi Josefu Wolfovi, který po průniku do útočného pásma našel krásnou přihrávkou volného spoluhráče Jana Juštu, který neměl problém zakončit za bezmocného Novotného. Za vyrovnaného stavu 1:1 začala druhá třetina. V ní Chrudim ubránila početní výhodu Orebitů a následně po faulu domácího Maria Kellnera dostala možnost své první přesilové hry v utkání. Stejně jako domácímu týmu se nabídnutou výhodou podařilo využít. Od modré čáry pálil Václav Pilař a jeho střelu tečoval velice šikovně Jiří Polák. Domácí brankář neměl šanci zasáhnout. Ještě radostněji na střídačce hostů bylo ve 33. minutě. Volný kotouč v brankovišti si vytáhl Zdeněk Formánek, který ho následně přehodil za ležícího brankáře Tomáše Petrů. Třebechovice byli ve druhé třetině střelecky aktivnější, ale ani jedna střela neskončila v brance za Lukášem Novotným. Do třetí třetiny vstoupila Chrudim s dvoubrankovým vedením. Přes skvělou defenzivní hru všech hráčů Chrudimi se domácím nedařilo dostat do žádné větší brankové příležitosti. Místo nějakého většího tlaku si Třebechovice za poslední dvacetiminutovku vypracovali jen 6 střel, které pochytala jistota v brance hostů, Lukáš Novotný. Výhru pečetil střelou do prázdné branky Nicolas Langr, jenž v utkání zaznamenal již druhý gól a celkem pátý v osmifinálové sérii.

O postupujícím do čtvrtfinále rozhodne až páté utkání, které se odehraje již ve čtvrtek na chrudimském zimním stadionu. V sérii hrané na tři vítězná utkání zatím vždy zvítězil hostující tým. Chrudim bude chtít před domácími fanoušky konečně uspět a oplatit jim tak hlasité povzbuzování nejen při domácích utkáních osmifinálové série, ale také při soubojích na ledě SK Třebechovice pod Orebem. Dnes byli naši fanoušci opět šestým hráčem týmu. Proto pevně věříme, že si všichni najdete čas a společně zakončíme osmifinálovou sérii vítězstvím na domácím zimním stadionu.