HC ChrudimStadion Nový Bydžov

2:3 sn (1:1,0:1,1:0-0:1)
Redakce | | A-tým

Poslední utkání nadstavby prohrál A-tým po samostatných nájezdech

Až do posledního kola nadstavbové skupiny nebylo vůbec jisté na kterém místě Chrudim skončí. V případě tříbodové výhry jsme se mohli posunout na 4. místo a naopak při prohře v základní hrací době a souhře s dalšími výsledky jsme mohli skončit také poslední. V cestě nám dnes stál celkový vítěz základní částí Stadion Nový Bydžov, který v utkání ukázal svou kvalitu. Domácí tým jim byl ale po celé utkání naprosto vyrovnaným soupeřem, a tak konečná dělba bodů je naprosto spravedlivá. Vítěze totiž musely určit opět samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

F. Matoušek (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička, M. Felcman — Z. Formánek, U. Dobiáš, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, J. Turčáni, M. Hykl, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Stadion Nový Bydžov:

M. Schovánek (F. Veselý) — J. Muška, F. Novák, J. Matějíček, T. Brotánek, L. Bezděk, J. Heligr — M. Němec, M. Postolka, J. Chára, M. Procházka, S. Eis, D. Jebavý, M. Černý, D. Bureš, M. Hlaváček, J. Pilný

Góly a asistence: 4. Dobiáš (Novák), 45. Dobiáš (Kostka, Linhart) – 6. Muška (Černý, Postolka), 23. Procházka (Hlaváček, Chára), rozh. náj. Hlaváček (TS)

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Vstup do utkání se povedl lépe Chrudimi, která se dokázala prosadit již ve 4. minutě. Útočné snažení hostů zastavil v obraném domácím pásmu kapitán Václava Novák a přesnou nahrávkou vyslala do brejkové situace spoluhráč Uga Dobiáše, který prostřelil bydžovského brankáře Františka Veselého střelou k levé tyči. Vedení Chrudimi moc dlouho nevydrželo. Útočnou akci Nového Bydžova podpořil obránce Jakub Muška, jenž nasměroval kotouč po Černého přihrávce rovnou za Matoušova záda. Další branka již během první dvacetiminutovky nepadala i přes početní výhodu, kterou dostal každý z týmů. Do druhé třetiny lépe vstoupil naopak Nový Bydžov, protože již 23. minutě zásluhou útočníka Procházky získal jednobrankové vedení 2:1. Chrudim v druhé třetině dostala několikrát svého soupeře pod tlak, ale gól, který by rozveselil početnou diváckou kulisu v ochozech chrudimského zimního stadionu, se dát nepodařilo. Vyrovnání skóre přišlo až ve 3. třetině, k čemuž Chrudimi pomohl trochu Nový Bydžov svou nedisciplinovaností. Ve 45. minutě byl vyloučený Bydžovský obránce Muška, kterého následoval na trestnou lavici po pouhých osmi sekundách jeho spoluhráč Bezděk. Domácí dlouho přesilovou hru 5 na 3 využili po kombinaci na ose Linhart, Kostka a zakončující Ugo Dobiáš, pro kterého to byl již druhý gól v utkání. Poté Chrudim pokračovala v přesilové hře 5 na 4, ale tlak na bránu přerušil faul Nicolase Langra a hrálo se 4 na 4. Utkání nakonec došlo až do prodloužení, ve kterém bylo nařízeno trestné střílení za faul na ujíždějícího Jiřího Plcha. Hrdina, který rozhodl v nájezdech utkání v Litomyšli, ale nebyl dnes úspěšný. Rozhodnout o vítězi tedy museli až samostatné nájezdy. V nich vedl Nový Bydžov na začátku čtvrté série již 2:0. Pevné nervy ale zachovali Ugo Dobiáš a následně Václav Novák, kteří museli svůj nájezd proměnit. V brance Chrudim naopak podržel Filip Matoušek. Rozuzlení přinesla až šestá série, protože neuspěl domácí Dominik Pejzl a naopak hostující útočník Hlaváček se nemýlil.

Prohra po nájezdech 2:3 a celkový zisk jednoho bodu Chrudim poslal z 5. místa na konečné 6. místo v nadstavbě lépe umístěných týmů. Nyní už následuje dlouho očekávané play-off, ve kterém se utkáme s týmem SK Třebichovice pod Orebem. První utkání osmifinálové série odehrajeme již příští neděli na domácím zimním stadionu, tak věříme že se sejdeme v co největším počtu a společně získám první bod v sérii hrané na tři vítězná utkání. Utkání s Novým Bydžovem totiž doprovázela skvělá atmosféra, kterou vytvořili chrudimští fanoušci, za což jim moc děkujeme.