HC LitomyšlHC Chrudim

5:6 sn (2:1, 3:0, 0:4 -0:1)
Redakce | | A-tým | Ročník 2010

A-tým vymazal ve 3. třetině čtyřgólový náskok Litomyšle a vyhrál v nájezdech

Parádní obrat se povedl chrudimským hokejistům na ledě aktuálně prvního týmu nadstavbové části Východočeské ligy. Svěřenci trenéra Čáslavy vstupovali do 3. třetiny za stavu 5:1 pro domácí Litomyšl a utkání se zdálo být rozhodnuté. Jenže díky čtyřem trefám se hostům podařilo srovnat a dovést utkání až do samostatných nájezdů, kde Chrudimi vystřelil bod navíc Jiří Plch.

HC Litomyšl:

M. Dostál (M. Horáček) — Š. Švec, O. Bláha, M. Bažant, Š. Voříšek, J. Zahradník, J. Škvor — M. Jankovský, M. Edl, T. Jakubec, J. Voříšek, F. Stoklasa, A. Půlpán, D. Barkóci, V. Cink, J. Dostál

L. Novotný (R. Chalupa) — T. Linhart, V. Pilař, T. Hejduk, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička — Z. Formánek, U. Dobiáš, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Felcman, M. Kostka, J. Plch

Góly a asistence: 5. Jakubec (Cink), 10. Voříšek (Stoklasa), 25. Cink (Jakubec, Stoklasa), 28. Jakubec, 38. Dostál (Jankovský, Barkóci) – 11. Plch (Hejduk), 48. Roubal, 49. Hybeš (Kostka, Hejduk), 56. Novák, 58. Novák (Plch, Linhart), rozhodující nájezd Plch

Tresty: 8:10

Využití: 0:1

Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Martin Kratochvíl — Michal Dalecký, Pavel Kolář

Diváci: 166

Stadion: Zimní stadion Litomyšl

Do první třetiny předehrávaného utkání 13. kola nadstavbové skupiny vstoupila lépe domácí Litomyšl. Útočník Tadeáš Jakubec obral o kotouč na modré čáře ve vlastním obranném pásmu chrudimského obránce Dominika Pejzla a v následném přečíslení dva na jednoho překonal Lukáše Novotného střelou nad lapačku. V 9. minutě se domácí příznivci mohli radovat znovu, když úspěšně dorážel kotouč za Novotného záda Jakub Voříšek. Pro Chrudim to byl velice nešťastný gól, protože se těsně před vstřelením této branky podařilo hostům ubránit téměř minutu a půl dlouhé oslabení 5 na 3 a následné oslabení 5 na 4. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Tomáš Hejduk, který při dnešní velké absenci útočníků naskakoval ve druhém útoku, vybídl ke skórování Jiřího Plcha. V závěru třetiny měl na holi vyrovnání kapitán Václav Novák, který po přesné přihrávce Filipa Hybeše ujížděl sám na domácího brankáře Matěje Dostála. Svou střelou mezi nohy na maskovaného muže v dresu Litomyšle, ale nevyzrál. Do druhé třetiny vystupoval Chrudim v oslabení. Na trestnou lavici putoval po druhé v utkání Michael Urban. Oslabení se Chrudimi povedlo ubránit, ale výsledkově druhá třetina dopadla velice špatně. Domácí hokejisté ji totiž ovládli 3:0 a skóre tak celkově navýšili na 5:1. Předvedená hra Chrudimi přitom nebyla tak špatná, jen se nedařilo dávat z vytvořených šancí góly. Nejblíže ke gólu měl obránce Dominik Pejzl, který svojí střelou od modré čáry orazítkoval břevno Dostálovy brány. Hostující tým můžou mrzet také tři nevyužité přesilové hry z druhé třetiny, kdy řada slibných příležitostí skončila na skvělém brankáři Dostálovi. Do třetí třetiny vstoupili chrudimští s velkou touhou po vyrovnání skóre. Gól na 5:2 vstřelil Filip Roubal z mezikruží přesně nad lapačku domácího brankáře ve 48. minutě. O minutu později zadělal na drama chrudimský Filip Hybeš svou ranou příklepem. Pro oba mladé hokejisty se jednalo o premiérové branky v krajské hokejové lize. V posledních deseti minutách hry se na ledě začalo přiostřovat a trestné lavice se začaly plnit na obou stranách. V 55. minutě Chrudim za stavu 5:3 stále ztrácela 2 góly a navíc musela těžce kousat třetí vyloučení Michaela Urbana, tentokrát za hrubost. V době vyloučení navíc seděl na trestné lavici hostů Filip Robal, který od hlavního rozhodčího vyfasoval hned 4 trestné minuty a na domácí straně byl pouze Ondřej Bláha. Znamenalo to tedy, že Litomyšl šla do přesilové hry 4 na 3, na níž měla poté navázat přesilová hra 5 na 3. Naděje na srovnání stavu utkání tedy poměrně rychle klesly. Jenže to by nebylo utkání s Litomyšlí, aby nebyl vyloučený domácí obránce Matěj Bažant. Ten na konci 55. minuty ve vlastním obraném pásmu poslal tvrdě k zemi chrudimského Uga Dobiáše, který se těžce zvedal z ledu. Obránce Litomyšle mohl být rád, že za tento zákrok dostal pouze dvě minuty za napadení, poté ale ještě častoval hlavního rozhodčího nadávkami za což vyfasoval další dvě trestné minuty. Místo přesilové hry 4 na 3 a následné 5 na 3 se tedy hrálo 3 na 3. Chrudim držela dlouho kotouč na svých hokejkách, ale k šanci se nedařilo dostat až do poloviny 56. minuty. Ke střele se dostal Václav Novák, který našel mezeru mezi betony domácího brankáře a vstřelil tak kontaktní gól na 5:4 z pohledu domácích. Stejný hráč pak rozradostnil hostující střídačku a skupinku chrudimských fanoušků v hledišti v 58. minutě, kdy využil přesilovou hru a zázrak byl na světě. Utkání šlo nakonec do prodloužení, ve kterém diváci branku neviděli a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se ujala Litomyšl vedení ve 2. sérii, když bekhendovou kličkou překonal Lukáše Novotného po druhé v utkání Tadeáš Jakubec. Chrudim dokázala Matěje Dostála překonat až v páté sérii nájezdů, když nervy ze železa ukázal Jiří Plch a následně také chrudimský brankář Lukáš Novotný, když vychytal Barkóciho. Šestou sérii načal úspěšný exekutor Tadeáš Jakubec, ale na podruhé už na Novotného nevyzrál. Svůj druhý samostatný nájezd prováděl také Jiří Plch, který na rozdíl od svého soupeře byl úspěšný. Chrudim po velkém obratu bere důležité dva body do vyrovnané tabulky nadstavbové skupiny. Poslední utkání před začátkem dlouho očekávaného play-off odehrajeme na domácím zimní stadionu tuto neděli proti silnému Novému Bydžovu od 17,00 hodin. Přijďte nás podpořit ať se společně naladíme vítězstvím na následující play-off.

20 Cvrček David U 0 0 0 0 0 -1 0   0 0 0 0 0
10 Dobiáš Ugo U 0 0 0 0 0 -1 2   1 0 0 0 0