HC JaroměřHC Chrudim

4:3 (1:1,1:0,2:2)
Redakce | | A-tým

Velký obrat se v závěru utkání bohužel nekonal, A-tým těsně padl v Jaroměři

Ani ve druhém utkání letošního roku se Chrudimi nepovedlo zvítězit za 3 body. Utkání na ledě Jaroměře ovlivnila, stejně jako ve středu v České Třebové, řada přísných vyloučení ze strany hlavního rozhodčího. Výborně hrající domácí byli po celých 60. minut vyrovnaným soupeřem. Vývoj utkání se Jaroměři povedlo zlomit na svou stranu díky dvěma vyžitým přesilovým hrám. Chrudim se v závěru utkání pokoušela o srovnání tříbrankové ztráty a díky brankám od obránců Pilaře a Pejzla, bylo srovnání stavu na 4:4 opravdu blízko. Pokus o závěrečnou power-play a případný tlak zhatily Chrudimi dvě kontroverzní vyloučení a v přesilové hře 5 na 3 si domácí svůj náskok pohlídali.

HC Jaroměř:

M. Vich (M. Prokš) — D. Voňka, V. Dvořák, D. Sýkora, P. Kotrč, D. Mišinec, T. Bujňák — A. Holub, J. Teuber, J. Kašpar, T. Teuber, D. Brožek, V. Záliš, M. Hájek, J. Tomášek, T. Kocián, L. Souček

L. Novotný (D. Cvrček) — T. Linhart, V. Pilař, T. Hejduk, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička — Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Felcman, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch

Góly a asistence: 16. Kocián, 36. Kašpar (Kocián), 46. Souček (Bujňák, Kašpar), 50. Hájek (Tomášek) – 12. Novák (Plch, Dobiáš), 52. Pilař (Cvrček, Hrdlička), 53. Pejzl (Hebek, Felcman V.)

Stadion: Zimní stadion Jaroměř

Od první minuty se hrál rychlý a bojovný hokej. Vedení v utkání se ujala Chrudim, když ve 12. minutě krásnou přesilovkovou kombinaci zakončil tečující kapitán Václav Novák. Jednobrankový náskok hostujícímu celku moc dlouho nevydržel. Třetí chrudimské formaci se nepodařilo dostat z obraného pásma a kotouč se dostal až k osamoceném Kociánovi, který překonal Lukáše Novotného v chrudimské brance. Druhá dvacetiminutovka přinesla pouze jednu branku, když domácí zužitkovali přesilovou hru. Ve 32. minutě dostal hned čtyři minuty na trestné lavici Michael Urban. Chrudim se skvěle bránila a domácí se nemohli k žádně větší brankové příležitosti dostat. Navíc se do samostatného úniku dostal Ugo Dobiáš, ale jeho fintu mu jaroměřský brankář Vich nezbaštil. Ztráta kotouče ve středním pásmu, bohužel těsně před koncem dlouhého oslabení, poslala domácí útočníky do přečíslení dva na jednoho a zakončující Jaroslav Kašpar se nemýlil. Velká ztráta pro Chrudim nastala ve 38. minutě, když po tvrdém ataku zůstal na ledě ležet Zdeněk Pavlík, který si zřejmě obnovil své staré zranění a utkání pro něj předčasně skončilo. Ve třetí třetině chtěli hosté za každou cenu vyrovnat a odvést do Chrudimi body. Velká snaha však byla brzděna častými vyloučeními a to pouze na straně hostů. První oslabení ještě svěřenci trenéra Čáslavy zvládli na výbornou a stejně dobře bránili i to druhé. Jenže ve 46. minutě byl přísně vyloučený chrudimský obránce Tomáš Linhart a Chrudim šla poprvé v utkání do tří. Jaroměři stačilo k využití přesilové hry jen 13 sekund a stav byl 3:1. V 50. minutě bylo ještě hůř, když se prosadil člen třetího útoku domácích Hájek. Chrudim, ale nesložila zbraně a ke snížení jí pomohlo souběžné vyloučení domácího Teubera a hostujícího Dobiáše z 52. minuty. Dvouminutová hra čtyři na čtyři přinesla hned dvě branky v síti Jaroměře. Postarali se o ně chrudimští obránci Václav Pilař a minutu po něm Dominik Pejzl, který od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě. Další gól i přes velkou střeleckou aktivitu ve třetí třetině již Chrudim nepřidala. Pokus o závěrečný tlak a případnou power-play navíc domácím zhatilo přísné vyloučení Tomáše Linharta, kterého následoval ve stejném čase na trestnou lavici Václav Pilař. Chrudim tak poslední minutu odehrála v oslabení ve třech hráčích. Těsná porážka znamená propad v tabulce na 6. místo. Středeční utkání budeme na žádost Litomyšle předehrávat již v úterý. Na ledě prvního celku tabulky se pokusíme získat důležité body, abychom v blížícím se play-off měli co nejlepší umístění.