HC ChrudimBK Nová Paka

3:1 (0:0,1:1,2:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim zdolala Novou Paku 3:1 a posunula se na 2. místo tabulky!

Chrudimští hokejisté se ve středečním domácím utkání proti Nové Pace museli opět obejít bez elitních útočníků Plcha a Dobiáše. Proti silnému soupeři hráči podali týmový a koncentrovaný výkon podpořený skvělými zákroky brankáře Lukáše Novotného. Utkání rozhodl ve 47. minutě svým druhým gólem v sezóně Vojtěch Felcman. Po výhře 3:1 se Chrudim posunula na 2. místo nadstavbové tabulky lépe umístěných týmů, což vzhledem ke zvyšující se kvalitě Východočeské ligy je velký úspěch.

HC Chrudim:

L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, D. Hrdlička — M. Felcman, Z. Formánek, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, Z. Pavlík, M. Kostka, N. Langr

BK Nová Paka:

M. Mahdal — R. Pour, V. Leder, V. Murashov, D. Vrba, A. Suvorov — M. Bon, Y. Rossokha, F. Hnik, P. Fedulov, S. Bondar, R. Kindyshev, J. Dvořák, M. Horyna

Góly a asistence: 33. Urban (Roubal, Hykl), 47. Felcman V. (Urban), 60. Kostka (Pilař, Linhart) – 39. Rossokha (Horyna, Vrba)

Komentář

První třetině kralovali brankáři na obou stranách. Hostující Michal Mahdal si během úvodních dvaceti minut připsal hned osmnáct úspěšných zákroků a na druhé straně domácí Lukáš Novotný musel čelit čtrnácti střeleckým pokusům soupeře. Každý z týmů dostal také shodně jednu početní výhodu, ale ani jednomu z nich se ji nepodařilo využít. Ve druhé třetině se roztrhl pomyslný pytel s trestnými minutami. Častěji na trestnou lavici usedali chrudimští hokejisté, kteří od hlavního rozhodčího vyfasovali v utkání celkem 6 dvouminutových trestů a jeden vyšší pětiminutový. Nová Paka se během přesilové hry ve 27. minutě radovala ze vstřelení branky, kterou však hlavní rozhodčí neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. A tak gólový účet otevřeli domácí. Ve 33. minutě dostal od Filipa Roubala nabito na modré čáře Michael Urban a svou střelou po zemi překonal Michala Mahdala v hostující brance poprvé v utkání. Hosté však stihli do konce druhé třetiny ještě vyrovnat, slabou chvilku si poprvé a naposledy v utkání vybral chrudimský brankář Lukáš Novotný, když nezachytil odražený kotouč od zadního mantinelu a místo rozehrávky na spoluhráče nechal kotouč proskočit do brankoviště, kde měl hostující útočník Rossokha už jednoduchou práci. Jako kdyby vyrovnávací branka soupeře povzbudila a Chrudimi se najednou ocitla pod tlakem. Několik velkých šancí musel pochytat Lukáš Novotný, který tak během dvou minut několikrát napravil svůj předchozí nezdar.  V čase 39:40 tvrdě dohrál Lukáš Hebek soupeře a vyfasoval za to pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání. Hráči soupeře se šli mstít a po zásluze byli také potrestání. Každý tým měl přesilovou hru na začátku poslední dvacetiminutovky, ale ani jedna z početních výhod neskončila gólem. Další branka padla až ve 47. minutě, kdy šikovně před Mahdalem dorážel Vojtěch Felcman. Chrudim byla následně několikrát poslána na trestnou lavici, ale díky velké obětavosti a skvělým zásahům brankáře Novotného se dařilo stále držet jednobrankové vedení. Šanci na navýšení skóre měl opět Vojtěch Felcman dvě minuty před koncem utkání. Samostatný únik však nezakončil dle svých představ a Nová Paka stále žila v naději na vyrovnání. Místo závěrečného tlaku hostů přišel 34 sekund před koncem zbytečný faul Václava Ledera. K tomu o několik sekund později usedl ještě spoluhráč Jaroslav Dvořák, jenž se za chrudimskou brankou dopustil napadení. Šanci na vyrovnání definitivně utnul v samotném závěru utkání Martin Kostka, který využil přesilovou hru 5 na 3. Děkujeme všem fanouškům, kteří dnes dorazili na utkání v hojném počtu a povzbuzovali nás celých šedesát minut. Těšíme se na další domácí utkání, které odehrajeme až 15. 1.2023 proti Novému Bydžovu, nyní nás totiž čeká série tři těžkých venkovních utkání proti České Třebové, Jaroměři a Litomyšli.