Stadion Nový BydžovHC Chrudim

0:4 (0:1,0:0,0:3)
Redakce | | A-tým

A-tým po skvělém týmovém výkonu veze 3 body z Nového Bydžova

S naším loňským přemožitelem v boji o celkové třetí místo v soutěži jsme se potkali v letošním soutěžním ročníku poprvé. Do utkání jsme vstupovali s vědomím o kvalitách v soupeřově týmu. Celý tým od začátku plnil pokyny hlavního trenéra Petra Čáslavi a koncertoval se celých 60. minut na utkání. Herní projev byl navíc podpořený bojovností všech hráčů a skvělými zákroky brankáře Filipa Matouška, který si připsal druhé čisté konto v sezóně.

Stadion Nový Bydžov:

M. Žalčík (J. Paleček) — J. Muška, F. Novák, J. Matějíček, T. Brotánek, L. Bezděk, J. Heligr — M. Němec, J. Chára, M. Procházka, P. Zmítko, M. Černý, M. Ladman, V. Petr, M. Hlaváček, J. Pilný

HC Chrudim:

F. Matoušek (R. Chalupa) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, M. Felcman — Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, M. Hykl, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: : 13. Hykl, 44. Kostka (Novák, Plch), 55. Kostka (Linhart, Hebek), 56. Langr (Linhart)

Střely: 31:37

Tresty: 6:6 + navíc 5+OK Milan Hykl (CHR) a Marek Němec (NBY) za vzájemnou bitku, 5+OK Filip Hybeš (CHR) za krosček

Využití: 0:1

Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Libor Veinfurter — Daniel Paštika, Filip Šesták

Diváci: 120

Stadion: Zimní stadion Nový Bydžov

Komentář

Od úvodní třetiny se hrál rychlý bruslivý hokej. Šance měly aby týmy, ale první kdo se prosadil byla Chrudim. Ve 13. minutě nabral rychlost po levém křídle mladý útočník Milan Hykl a svou střelou překonal domácího brankáře nad lapačku. Ve zbytku první třetiny diváci žádnou branku neviděli. Ve druhé třetině se hra značně přiostřila. Ve 31. minutě zcela nesmyslně po odpískání, atakoval domácí obránce Muška chrudimského útočníka Vojtěcha Felcmana krosčekem do obličeje. Následně se na ledě strhala šarvátka, ve které byl nejaktivnější domácí Němec a hostující Hykl. Oba kohouti vyfasovali od hlavního rozhodčího osobní trest do konce utkání, zatímco Muška za svůj počáteční zákrok dostal pouze dvě minuty. Chrudim v nabídnuté přesilové hře gól nevstřelila a ani ve zbytku druhé dvacetiminutovky žádná branka nepadla. Hubené vedení 0:1 si chrudimští přenesli i do závěrečné třetiny. Od začátku čtyřicáté minuty domácí marně hledaly skulinky ve skvělé defenzivní činnosti chrudimských hokejistů. Navíc ve 43. minutě hosté využili nabídnutou početní výhodu. Po dlouhém tlaku se před soupeřovou brankou šikovně prosadil Martin Kostka. Komplikace přišla v 50. minutě, kdy byl hlavním rozhodčím poslán do sprch Filip Hybeš za krosček. Chrudim zvládla oslabení výtečně a navíc si během něho vynutila faul a chvíli se hrálo 4 na 4. Poté totiž přišel další faul od Michaela Urbana. Domácí trenér zkusil risk bez brankáře a Chrudim se musela bránit ve třech proti pěti. Výbornou práci u mantinelu předvedl zkušený obránce Tomáš Linhart, který vybojoval kotouč a poslal ho na volného Martina Kostku. Ten svou střelou z obraného pásma poslal kotouč do odkryté branky domácích. Nový Bydžov se ale stále nehodlal vzdát a znovu odvolal brankáře. Tentokrát se ke kotouči dostal Nicolas Langr, který stanovil gólem do prázdné brány konečný stav utkání na 4:0. Chrudim si po výhře odváží z Nového Bydžova důležité 3 body do nadstavbové tabulky Východočeské ligy. Naším dalším soupeřem bude ve středu od 19,00 na domácím ledě HC Slovan Moravská Třebová. Tým s kterým máme v dosavadním průběhu sezóny pouze jednu výhru ze tří pokusů, bude velice těžkým soupeřem. Proto přijďte a povzbuďte chrudimské hokejisty v boji o další výhru.