přípravné utkání, pátek 12.08.2022, 12:15

HC ChrudimHK Mladí Draci Šumperk

2:5 (2:0,0:1,0:4)
Redakce | | Junioři

Junioři ve vyrovnaném souboji se Šumperkem padli

Chrudimští junioři přivítali ve svém druhém domácím přípravném utkání Mladé Draky Šumperk. Svěřenci hlavního trenéra Marka Dvořáka měli po úterní prohře s Havlíčkovým Brodem motivaci zvítězit. Větší hlad po úspěchu byl na mladících s v bílém trikotu vidět již od prvních minut, když již v první minutě hostující obránce fauloval a nabídl tak Chrudimi početní výhodu.

Kadlc (od 30. minuty Klas) – Vašíček, Pazdera, Vaníček, Beran, Straka, Maštalíř, Pecina, Kubant – Dostál, Pilař, Matýs (A), Novák, Pirner, Klátil, Jirout, Štrup (A), Vik, Hiemer, Hemský, Smejkal

HK Mladí Draci Šumperk:

Ryšavý (od 30. minuty Stránský) – Slabý, Netolický, Křivohlávek, Mudrák, Plhal, Jamara – Cekr, Haas, Šenk, Křemen, Tomeš, Szabó, Kučera, Václavský, Bařica, Holák, Slováček, Mauer, Ševčík

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Tu sice domácí nevyužili, ale to je vůbec nemuselo mrzet, jelikož se již ve 4. minutě prosadil přesnou střelou švihem od modré čáry obránce Otakar Beran. Ještě veseleji bylo v 11. minutě, kdy se po chybné rozehrávce Šumperka prosadil Dominik Dostál. Na závěr třetiny byl vyloučen chrudimský útočník Jáchym Pirner na 5 + OK za vražení na hrazení. Domácí i díky zásluze brankáře Maxe Kadlce stav 2:0 po první třetině uhájili. Do druhé periody nastoupil zcela jiný tým Šumperka a hra se vyrovnala. Zvýšená aktivita hostů se projevila ve 22. minutě, když draci snížili na 2:1. Druhá třetina měla rychlý spád a téměř se nepřerušovalo. K vidění bylo vidět spíše více tvrdých soubojů u mantinelu než pohledných hokejových akcí. Ojedinělé gólové příležitosti lapily nově příchozí maskovaní muži v brankách obou soupeřů. V brance domácích dostal poprvé v přípravě šanci vysoký brankář Lukáš Klas. První útočná akce Šumperka ve 3. třetině znamenala srovnání stavu na 2:2. Na střílenou přihrávku do před brankové prostoru Klas nedosáhl. Šumperk povzbuzený srovnávacím gólem pokračoval v útočné aktivitě většinu času se hrálo v chrudimském obranném pásmu. Ojedinělou šanci domácích měl ve 47. minutě obránce Matěj Kubant, který ujížděl se spoluhráčem do přečíslení 2 na 1. Pro zakončení zvolil přízemní střelu, avšak hostujícího gólmana nepřekonal. Šumper strhl vedení na svou stranu v 52. minutě, když hostující útočník překvapil Klase střelou z úhlu. Chrudimští po gólu na 2:3 zvýšili svou aktivitu a vypracovali si řadu příležitostí. Tu největší měl asi Dostál, který se zvjevil osamocený před hostujícím brankářem, gól z toho však nepadl. A jak říká známé pořekadlo ,,nedáš, dostaneš“ tak se také stalo. Hosté z následného protiútoku zvýšili svůj náskok o dvě branky. Aby toho nebylo dost, tak minutu před koncem vyžil špatné komunikace hostující útočník, který tak pečetil konečný stav utkání na 2:5 z pohledu domácích.