HC ChrudimStadion Nový Bydžov

2:7 (0:2,1:4,1:1)
Zdeněk Formánek st. | | A-tým

Vysoká prohra s Novým Bydžovem

Poslední domácí utkání tohoto kalendářního roku se A týmu nepovedlo. Po vyrovnaném a bojovném startu utkání převzali iniciativu hosté a dostali se díky Eisovi do vedení. Následně byl vyloučen Kalous a hosté využili početní výhodu, když se přesně trefil Hlaváček.

HC Chrudim:

D. Cvrček, F. Matoušek — T. Novotný, M. Urban, R. Hejl, V. Pilař, D. Pejzl, M. Machač, D. Secký, M. Kalous — O. Polák, P. Štěpánek, J. Polák, D. Cvrček, V. Novák, J. Plch, P. Koreček, U. Dobiáš, M. Kišš, O. Karásek, J. Polák, Z. Formánek

Stadion Nový Bydžov:

F. Veselý — O. Spal, P. Malý, L. Bezděk, J. Kulhánek, F. Novák, D. Březák, P. Zmítko — M. Černý, M. Hlaváček, J. Kubišta, S. Eis, J. Šuvara, J. Chára, T. Divíšek, J. Pilný

Branky a nahrávky: 28. Štěpánek (Polák Jan, Novotný), 54. Polák Ondřej (Cvrček) – 7. Eis (Chára, Kubišta), 12. Hlaváček (Spal, Černý), 22. Černý (Bezděk, Hlaváček), 35. Černý (Kubišta, Eis), 36. Hlaváček (Spal, Šuvara), 38. Šuvara (Černý, Hlaváček), 47. Malý (Kubišta, Chára)

Komentář

V závěru první třetiny si chrudimští hráči vytvořili řadu příležitostí k čemuž pomohla i možnost přesilové hry, kterou jsme bohužel nevyužili, takže šli hosté po první přestávce do šaten s dvoubrankovým vedením. Hned na začátku druhé třetiny produktivní hosté odskočili po gólu Černého na rozdíl tří branek. Domácí tým poté ovšem zapnul, několikrát dostal Nový Bydžov do úzkých a odměnou mu bylo snížení z hole Štěpánka. V této chvíli se lámal zápas, kdy jsme v několika šancích nedokázali překonat hostujícícho brankáře Veselého a byli to naopak hosté, kteří v krátkém časovém sledu svoje příležitosti díky Černému, Hlaváčkovi a Šuvarovi zužitkovali, takže po druhé třetině domácí vysoko prohrávali. Do poslední periody zredukoval trenér Polák sestavu na tři pětky ve snaze oživit hru domácího celku, ale kýžený efekt se nedostavil. Naopak hosté Malým svůj náskok ještě navýšili a pouze kosmetickou úpravou skóre bylo snížení Ondřejem Polákem, který stanovil konečný výsledek 2:7 pro hosty z Nového Bydžova, kteří si tak po zásluze odvážejí tři body.