VHK Robe VsetínHC Chrudim

4:5 pp (2:3,0:1,2:0-0:1)
Přemysl Štrup | | Junioři

Junioři přivezli z Vsetína 2 body

35. kolo Ligy juniorů přineslo ve Vsetíně odvetu s Chrudimí. Na východě Čech v minulém utkání ,,Valaši” prohráli o gól.

VHK Robe Vsetín:

Hořejší (Tkadlec) – Čapka, Fojtík, Prčík, Liss, Sýkora, Machů, Sviták (A), Mojžíš – Przybyla, Bednařík (C), Bachánek (A), Horský, Veselý, Broža, Maštalíř, Ramert, Janíček.

Červinka (Kindl) – Bárta, Prýl (C), Pazdera (A), Odehnal – Hebek, Felcman, Burda, Votava, Štrup, Kalužík, Pavlík, Panchartek, Hykl, Macas, Hrdlička, Pilař, Kubíček (A).

Góly a asistence: 10. Bednařík (Bachánek, Przybyla), 19. Liss (Bachánek, Przybyla), 53. Bednařík (Bachánek, Przybyla), 57. Ramert (Horský, Broža) – 1. Pavlík (Kalužík), 5. Kalužík (Hebek), 19. Macas (Hebek), 32. Pavlík (Kalužík, Hebek), 63. Pavlík (Hebek, Odehnal.)

Stadion: Zimní stadion na Lapači

Vstup do utkání vyšel skvěle našim juniorům, kdy v čase 00:16 vstřelil první branku Pavlík. Po dalších čtyřech minutách přidal další branku hostí Kalužík a domácí byli vcelku zaskočeni. Hra se během druhé půle první třetiny srovnala. Do kabin se šlo po prvním dějství za stavu 2:3, kdy na konci třetiny překvapil domácího brankáře Hořejšího ,,technickou” střelou chrudimský Macas. Ve druhé třetině jednou inkasoval domácí brankář gólem Pavlíka. Do poslední třetiny nastoupili chrudimští za stavu 2:4 v jejich prospěch. Cílem bylo dovézt utkání do vítězného konce. Bohužel v poslední desetiminutovce Vsetín přidal na obrátkách a dvěma góly po naší nedůrazné hře v našem brankovišti se dočkal vyrovnání. Naši hráči měli před závěrečnou sirénou rovněž dvě vyložené šance, ale bez zdárného zakončení. Utkání šlo tedy do prodloužení. Zde trpělivou hrou v čase 62:48 po pěkné kombinační akci celého tria chrudimských, ukončil utkání vítězným golem Pavlík.

Utkání přineslo pěkný kombinační hokej, s tvrdou hrou na obou stranách, kterou rozhodčí víceméně tolerovali. Nutno vyzdvihnout hattrick Zdeňka Pavlíka a velice dobrý výkon brankáře Jakuba Červinky, který zneškodnil s ledovým klidem i jedno trestné střílení domácích.

Naši junioři předvádí během celé sezóny celkové výborné výkony, kdy můžeme tvrdit, že jsou překvapením této soutěže. V současné chvíli se nachází na třetím místě v tabulce s 57 body a na postupující druhou příčku zajišťující postup do playoff o Extraligu juniorů ztrácí 8 bodů. Zde se nyní nachází Havlíčkův Brod. Do konce základní častí je nutno odehrát ještě 8 kol, naši junioři mají ještě dva zápasy k dobru, takže stále není nic rozhodnuto.

V neděli zajíždí juniorský tým do Kralup nad Vltavou. V domácím utkání se naše Ligová juniorka představí v úterý 8.2 2022 v 19hod proti IHC Králové Písek. Kdo chce vidět svižný, tvrdý juniorský hokej a především povzbudit naše hráče, je vítán!