HC Dynamo PardubiceHC Chrudim

5:8 (1:2, 3:3, 1:3)
Pavel Sedlák | | Ročník 2008

V prvním mistrovském zápase žákovské ligy Chrudim porazila Pardubice

V sobotu nastoupili mladší žáci HC Chrudim k prvnímu utkání žákovské ligy. Pro polovinu to byl první ligový zápas. Chrudimáci se vrhli na soupeře bez respektu a ve čtvrté minutě se zaslouženě ujali vedení.

Po první třetině svítil na tabuli stav 1:2 a trenér Kmošek hecoval kluky, aby nepolevili. Ti jeho přání vyplnili a makali dále. Pardubáci stále s Chrudimí drželi krok. Druhá třetina skončila za stavu 4:5. V závěrečné fázi Chrudim odskočila na rozdíl čtyř branek a podržela si vedení až do konce utkání. Dynamo stačilo už jen výsledek kosmeticky upravit. V prvním mistrovském zápase žákovské ligy tak HC Chrudim porazilo Dynamo Pardubice 8:5. Pochvalu zaslouží celý tým, ale hattrikem se blýskl Ondra Vaško a výbornými zákroky brankář Šimon Pavlík. Po prvním kole nám patří v tabulce druhé místo hned za Mountfieldem Hradec Králové, který přivítáme doma příští sobotu.

Sestava: Pavlík, Chmelík – Vaško, Postupa, Sedlák, Hron, Peřina, Dvořák, Hron, Vach, Staněk, Sochor, Řivnáč, Urválek, Řehořek, Vašák

Góly a asistence: Řehořek, Vaško (Řehořek), Vaško, Hron (Řehořek), Řehořek (Vaško), Hron (Vach), Vaško (Řehořek), Postupa (Sedlák)