Finále 1. utkání, neděle 08.03.2020, 17:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Chrudim

2:6 (1:3 0:2 1:1)
Tomáš Straka |

Chrudim odstartovala finálovou sérii ve velkém stylu!

Chrudimští hokejisté zvládli první finálovou bitvu na ledě Slovanu s velkou parádou, a přestože jako první inkasovali, předvedli hru, na kterou bezzubí domácí jen těžko hledali recept. Chrudim měla po obratu ve druhé třetině takřka drtivý tlak a za obrovské podpory chrudimských fanoušků přehrála Moravskou Třebovou vysoko 6:2!

Branky a asistence: 11. Vaňous (Langr, Cach), 59. Langr (Faltus, Vaňous) – 12. Kišš (Jiří Polák), 13. Kalous (Machač), 16. Plch (Dobiáš), 24. Novák (Jan Polák, Plch), 31. O. Polák (Karásek, Haltuch), 57. Haltuch (Karásek, Klement)

Rozhodčí: Vrba, Bernat – Štěrba, Kopecký
Vyloučení:  6:4 + Čikl 10 minut OT
Využití: 0:2

Diváků: 756

Sestava: Cvrček - Burkoň, Budínský, Novotný, Pilař, Machač, Kalous, Klement - Polák Ondřej, Koreček, Novák, Cvrček, Haltuch, Polák Jan, Štěpánek, Hejl, Polák Jiří, Kišš, Dobiáš, Plch

Už první desetiminutovka napověděla, že hostující hráči mohou na horkém ledě Moravské Třebové uspět. Jenže i ty nejvyloženější šance se využít nepodařilo a Slovan v té první v 11. minutě nezaváhal. Chrudim to však nepoložilo a hned po další minutě vyrovnal znovuzrozený střelec Kišš. Ve 13. minutě najížděl na levé straně Kalous, zkusil vystřelit a Chrudim vedla. Když za další tři minuty našlápl do brejku Plch a vstřelil třetí chrudimskou branku, byli domácí zralí na ručník. Chrudim nepolevila ani po změně stran a po využité dvojnásobné přesilovce Novákem už to bylo o tři branky. V polovině utkání Ondra Polák prostřelil domácího brankáře popáté a hráči Slovanu byli jako na kolotoči. Chrudim produkovala jednu “gólovku“ za druhou, ale prosadit se dokázala až tři minuty před koncem utkání, když se Haltuch z první trefil přesně pod víko. Zatímco domácí příznivci houfně opouštěli zimní stadion, našlapaný sektor těch hostujících prožíval euforii, kterou neoslabila ani druhá branka Moravské minutu před koncem. Chrudim tak dokázala s naprostým přehledem vymazat elitní útok soutěže a ujímá se v sérii vedení 1:0!