Semifinále 5. zápas, čtvrtek 05.03.2020, 18:30

HC ChoceňHC Chrudim

1:4 (0:0 1:3 0:1)

Jsme ve finále!!! O titul si zahrajeme s Moravskou Třebovou.

Chrudimští hokejisté za neskutečné podpory obrovského množství svých fanoušků předvedli na ledě Chocně nejlepší výkon ze všech pěti utkání semifinálové série, zcela po zásluze zvítězili 4:1 a o titul si to rozdají s Moravskou Třebovou! Startuje se již tuto neděli na hřišti soupeře.

Branky a asistence: 21. Martinec (Novák, Prachař) - 21. Karásek (Novotný), 28. Kišš (Cvrček David), 32. Kišš (Štěpánek (Novotný), 59. Jan Polák (Novotný)

Rozhodčí: Kukeně, Bernat - Pilný, Padevět
Vyloučení: 5:6 + Klement 10 minut OT
Využití: 1:0

Střely na branku: 32:28

Diváků: 1080

Sestava: Cvrček - Burkoň, Budínský, Novotný, Pilař, Machač, Kalous, Klement - Polák Ondřej, Koreček, Novák, Cvrček, Haltuch, Polák Jan, Štěpánek, Hejl, Polák Jiří, Kišš, Dobiáš, Plch

Po bezbrankové první třetině Chrudimští zaspali nástup do té druhé a již po devíti sekundách zapomněli na levé straně zcela volného Martince a ten se ve vynikající pozici nemýlil. Naštěstí ještě v téže minutě Karásek vyrovnal a zklidnil euforii našlapaného choceňského stadionu. Když ve 28. minutě Kišš dopravil puk do odkryté části Koutského klece, vybuchl sektor hostujících fanoušků podruhé aniž by tušil, že jde o vítězný gól utkání! Choceň se totiž před chrudimskou obranu dostávala ztěžka a když už se do šance protlačila, stál jejím hráčům v cestě famózní Cvrček. Těsně po polovině zápasu si navíc střelec večera Kišš najel do prostoru mezi kruhy a trefil se dokonale. Minutu a půl před koncem navíc Jan Polák trefil prázdnou domácí klec a definitivně pojistil zasloužený postup. Chrudimští hokejisté se tak po roce opět poperou o titul. Vloni jim v cestě stála Česká Třebová, letos to bude Třebová Moravská. Děkujeme všem fanouškům, kteří do Chocně přijeli chrudimské hráče podpořit, byli jste skvělí!