Čtvrtfinále 3. zápas, neděle 09.02.2020, 17:00

HC ChrudimHC Hlinsko

5:4 (2:2 1:1 2:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudim slaví postup do semifinále!

Chrudimští hokejisté zvládli i třetí čtvrtfinálové měření sil s okresním rivalem a po vítězství 5:4 slaví nejrychlejší možný postup mezi čtyři nejlepší týmy KLM. Na jméno svého semifinálového soupeře si však budou muset počkat minimálně do středy .

Branky a asistence: 2. Plch (Novák, Dobiáš), 8. Plch (Machač, Kišš), 21. Machač (Jan Polák, Novák), 46. Pilař, 54. Kalous (Plch, Haltuch)  - 10. Sobotka (Beneš, Hron), 15. Dítě (Plachý), 29. Homola (Sobotka), 59. Dítě (Fink, Homola)

Rozhodčí: Bernat, Kukeně - Voltner, Schaffer
Vyloučení: 8:3 + po faulu Klementa TS (nevyužito)
Využití: 2:2
V oslabení: 0:0
Střely: 26:25
Diváků: 562

Sestava: Cvrček Dominik – Burkoň, Machač, Klement, Pilař, Budínský, Novotný, Kalous –Kišš, O. Polák, Karásek, Koreček, Novák, Cvrček David, Štěpánek, Novotný, Jan Polák, Dobiáš, Plch, Hejl

Komentář

Vstup do utkání měla Chrudim jednoznačně lepší.  Už ve druhé minutě mezi kruhy nikým nehlídaný Plch švihem vypálil a trefil přesně horní růžek Saifrovy klece. Když se v osmé minutě v přesilové hře stejnému hráči odrazil kotouč přesně na hokejku, bylo to 2:0 a téměř šest stovek fanoušků rázem vzpomnělo na týden starou kanonádu. Omyl! Horses zabrali a vynutili si tlak, ze kterého vytěžili dvojnásobnou početní výhodu, kterou v 10. minutě bleskově využili ke snížení. Za dalších pět minut už bylo srovnáno, když Dítě dostal před Cvrčkem příliš prostoru.

I úvod druhé třetiny patřil domácím. Machač po necelé minutě v přesilovce pálil z první a vrátil Chrudimi vedení.  Jenže Hlinsko opět zatlačilo a po další využité přesilovce 5 na 3 bylo znovu vyrovnáno. Hra se následně hodně kouskovala a šance se rodily z nenápadných akcí. Po jedné z těch soupeřových zatáhl půl minuty před druhou sirénou za záchrannou brzdu Klement a Homola měl při trestném střílení možnost poslat poprvé v celé sérii svůj tým do vedení. Cvrčka však mezi betony nepropálil a na řadu tak přišla pro hosty krutá třetí třetina.

V ní mělo Hlinsko v prvních minutách více ze hry a Chrudimští jen se štěstím přečkali gólové šance soupeře. Po pěti minutách a ubráněné přesilovce zavezl puk do útočného pásma soupeře obránce Pilař, a když neměl komu přihrát, zpoza hráče vystřelil. Trefil se dokonale! Uběhlo dalších osm minut a domácí si takřka stejnou situaci pro velký úspěch zopakovali. Tentokrát však střílel další obránce Kalous.  Hlinsko vrhlo všechny síly do útoku. Už pět minut před koncem zkoušelo power-play, ale Chrudim odolávala. Až dvě minuty před sirénou využil zaváhání Cvrčka v domácí brance Dítě a drama bylo na světě. Chrudim byla pod obrovským tlakem, ale se štěstím přežila a může se radovat z postupu do semifinále.