Chrudim porazila Žďár 4:1 a výrazně se přiblížila k záchraně v EXTRALIZE Juniorů

03.02.2020 | Zdeněk Formánek ml., foto: Martin Půlpán

V neděli čekal na svěřence trenéra Radomíra Brázdy velmi důležitý zápas proti poslednímu celku REDSTONE Extraligy juniorů.

Neděle 02.02.2020, 11:45

HC Chrudim - SKLH Žďár nad Sázavou

V případě vítězství se chrudimští junioři mohli radovat z 12-ti bodového náskoku na poslední pozici a navíc z vykřesání malé šance na play-off. Utkání se hrálo od prvního vhazování ve velkém tempu. Chrudimští junioři však pokračují ve výborných výkonech a tak se mohli už ve 3. minutě radovat z vedení 1:0. Z dorážky se prosadil Hledík na něhož ještě do konce první třetiny navázal Votava, který tak zvyšoval na 2:0.  V druhé dvacetiminutovce se Žďár dokázal dostat na rozdíl jediné branky. V utkání jinak bezchybný Matoušek v brance Chrudimi si totiž nerozuměl se spoluhráči při rozehrávce a naservíroval kotouč přímo soupeřovi, který zakončoval do odkryté branky. Dalšího gólu se však hosté nedočkali. Góly naopak ve třetí třetině padaly za záda žďárského brankáře. Hosté dopláceli především na svá vyloučení, protože domácí zásluhou Hybeše využili dvojnásobnou přesilovou hru. Vítězství Chrudimi pečetil gólem minutu před koncem utkání Milan Hykl.

Góly a asistence: Hledík (Hybeš, Pavlík), Votava (Hledík), Hybeš (Odehnal, Hebek), Hykl (Cimburek)
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely: 51:21