HC Kobra PrahaHC Chrudim

2:1 pp (0:0 1:0 0:1 - 1:0)
Zdeněk Formánek ml., foto: Martin Půlpán | | Junioři

V napínavé bitvě získali chrudimští junioři důležitý bod

V předehrávce 36. kola REDSTONE Extraligy juniorů se hráči HC Chrudim utkali proti pražské Kobře. Utkání se od úvodní buly hrálo ve vysokém tempu a nic mu nescházelo. K vidění byly tvrdé souboje, pohledné akce, hra ze zajištěné obrany z obou stran a především skvělí brankáři.

Jak chrudimský Matoušek tak pražský Ondrík v brankách drželi své týmy a svými zákroky udivovali příchozí diváky. Po bezbrankové první třetině se jako první prosadili domácí, když potrestali chybnou rozehrávku chrudimské obrany. Chrudimští junioři se celých 59. minut snažili marně překonat domácího brankáře. To se jim naštěstí v 60. minutě povedlo. Hostující trenéři odvolali brankáře na střídačku a zkusili hru v šesti a to se vyplatilo. Po Formánkově vyhraném vhazování se ke střele dostal Odehnal, jehož ránu zblokoval jeden z domácích hráčů. Kotouč se však příhodně odrazil k Dominikovi Dubovčimu, který nekompromisní ranou do pravého horního růžku domácí branky vyvolal obrovskou radost na střídačce hostů. Utkání za stavu 1:1 dospělo do prodloužení. To však trvalo  velmi krátce jelikož domácí hned z prvního útoku skórovali a připsali si bonusoví bod za výhru v prodloužení 2:1.

Gól a asistence: Dubovči (Odehnal, Formánek)

Vyloučení: 6:4