Junioři získali důležité tři body v domácím utkání proti Písku

20.01.2020 | Zdeněk Formánek ml., foto: Martin Půlpán

Po vysoké prohře v Havlíčkově Brodě se naštěstí chrudimští junioři vrátili ke starým dobrým výkonům, které předvádí v Novém roce. Na chrudimský zimní stadion naposledy v této sezóně zavítal Písek, tým se kterým domácí mladíci ještě nevyhráli za plný počet bodů.

Neděle 19.01.2020

HC Chrudim - IHC Písek

Do nedělního utkání lépe vstoupili hosté, kteří po krásné kombinaci v přesilové hře vedli 1:0. Domácí však stihli do konce první dvacetiminutovky srovnat stav na 1:1. Po chybné rozehrávce hostů se ke kotouči dostal nejmladší člen chrudimského týmu Matěj Půlpán, který svou přesnou střelou švihem rozjásal domácí fanoušky poprvé. Ve druhé třetině měli svěřenci trenéra Brázdy hned k dispozici hned několik přesilových her. Využít však nedokázali výhodu 5 na 3 a ani žádnou jinou. A tak se do závěrečné třetiny nastupovalo za vyrovnaného stavu 1:1. Vedení na chrudimskou stranu převrátil ve 46. minutě kapitán Nicolas Langr. Všechny následující snahy hostů o vyrovnání poté skončili na bravurním Filipovi Matouškovi v brance Chrudimi. Díky výhře 2:1 získali chrudimští junioři další potřebné body při boji o vyhnutí se baráži v REDSTONE Extralize juniorů.

Góly a asistence: Půlpán, Langr (Dubovči)

Využití: 0:1

V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Kratochvíl- Křivohlavý, Klouda