Ohlédnutí za sezonou žáků v Žákovské lize

06.04.2019 | Jiří Krejčík

Již druhým rokem mladší a starší žáci měří své síly ve své skupině Žákovské ligy proti nejlepším mužstvům stejně starých věkových kategorií v České republice.

Již druhým rokem absolvují vysokou školu hokeje, kde sbírají herní zkušenosti a dovednosti, které budou moci uplatnit v dospělém hokeji. Všechny zápasy obou kategorií se hrají v rychlém tempu, kde je kladem především důraz na herní dovednosti jednotlivce. Je potěšující konstatování, že chrudimští žáci v mnoha zápasech v těchto herních činnostech obstáli a byli svým soupeřům rovnocennými protivníky, i když některé dosažené konečné výsledky zápasů vůbec  neodpovídají dění na ledové ploše.  Některé zápasy byly herně  i výsledkově lepší, některé horší, některé zápasy skončily i debaklem. To je ale v daných kategoriích celkem běžné. Celkový herní projev obou mužstev měl oproti minulému roku stoupající  úroveň. Je ale nutné si  uvědomit, že kluci nastupují  proti mužstvům, které jsou tvořena výběry nejlepších hráčů daného regionu a žákovská mužstva extraligových oddílů patří mezi nejlepší týmy v České republice (u mladších žáků Liberec a u starších žáků Mladá Boleslav). Ve starších žácích za soupeře často nastupovali hráči se zkušenostmi z dorostenecké extraligy. Těmto výběrovým mužstvům Chrudim momentálně konkurovat nemůže. Přesto účast obou mužstev v Žákovské lize má smysl a své opodstatnění. Výsledkem toho je jasné vítězství starších žáků v domácím mezinárodním turnaji City Cup 2019.

Tento článek má být zhodnocení skončené sezony, ale výsledky nebudu uvádět, protože jsou v těchto kategoriích nepodstatné. Důležité je, aby se kluci rozvíjeli po herní  a také lidské stránce. A i proto v nadcházející sezoně díky vedení HC Chrudim budou obě mužstva žáků pokračovat v Žákovské lize. Po krátkém odpočinku čeká opět tvrdá práce jak na ledě, tak i v suché přípravě. Samozřejmě vše v přijatelné míře, protože hokej má být pro děti hlavně zábava a vášeň. Ve skutečnosti je hokej krásná hra, ale zatraceně těžká dřina, která stojí mnoho úsilí a odříkání.

Muži | Neděle 13.10.2019, 17:00
Moravská Třebová - Chrudim

Muži | Středa 16.10.2019, 18:30
Chrudim - Hlinsko

Junioři | Neděle 13.10.2019
Kralupy n.V. - Chrudim

Junioři | Pátek 18.10.2019
Chrudim - Havlíčkův Brod

Dorost | Sobota 12.10.2019
Dynamo "B" / Chrudim - Chotěboř

Dorost | Sobota 19.10.2019
VS.
Dynamo "B" / Chrudim - Žďár n. S.

Ročník 2005 | Sobota 12.10.2019
Chrudim - Kolín

Ročník 2005 | Sobota 19.10.2019
Mladá Boleslav - Chrudim

Ročník 2006 | Sobota 05.10.2019
Chrudim - Pardubice "B"

Ročník 2006 | Sobota 19.10.2019

Ročník 2007 | Sobota 12.10.2019
Chrudim - Kolín

Ročník 2007 | Sobota 19.10.2019
Mladá Boleslav - Chrudim

Ročník 2008 | Sobota 12.10.2019
Česká Třebová - Chrudim

Ročník 2008 | Sobota 19.10.2019

KURZ BRUSLENÍ
nábor
Mladší žáci přehráli Českou Třebovou

Krajští mladší žáci přehráli ve vyrovnané bitvě Českou Třebovou.

První derby sezóny je tady!!!

Už zítra přivítáme hlinecké Horses. Soupeř v posledním kole získal skalp úřadujícího mistra z České a v Chrudimi bude chtít potvrdit,...

Smolná prohra starších žáků

Sobotní zápas starších žáků proti Kolínu se proměnil v neúspěšné dobývání soupeřovy branky.

Prohra mladších žáků na domácím ledě s Kolínem

Junioři nestačili na Kralupy nad Vltavou

Dorost porazil Chotěboř

Chrudim smolně padla v Moravské Třebové